Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.03 21:47

Lenkija didins ginkluotąsias pajėgas iki 150 tūkst. karių

BNS 2016.06.03 21:47

Dėl saugumo nerimaujanti Lenkija ateinančiais metais padidins savo ginkluotąsias pajėgas iki 150 tūkst. karių, kurių dabar turi 100 tūkst., pentadienį paskelbė gynybos ministras Antonis Macierewiczius.

Jis konkrečiai neminėjo 2014 metais Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos arba Maskvos palaikomo prorusiškų separatistų sukilimo Ukrainos rytuose, bet tie įvykiai jau anksčiau paskatino Varšuvą stiprinti savo gynybos pajėgumus.

Ši NATO narė ir jos sąjungininkai regione sugebėjo užsitikrinti, kad Aljansas atsiųstų daugiau karių į rytines transatlantinio bloko valstybes. Numatoma, kad tams planui NATO lyderiai oficialiai pritars per Varšuvoje liepą vyksiantį viršūnių susitikimą.

„Nusprendėme padidinti Lenkijos karių skaičių. Planuojam, kad kitais metais kariuomenę sudarys apie 150 tūkst. karių“, – A. Macierewiczius sakė žurnalistams.

Naujos sukarintos pajėgos

Lenkijos gynybos ministras pridūrė, kad svarbi šio plano dalis bus naujai stengiamos sukarintos pajėgos, kurios turės apie 35 tūkst. narių. Pirmieji savanoriai į jas bus priimami nuo rugsėjo.

Ministras, kurio žodžius citavo naujienų agentūra PAP, sakė, kad dėl šios organizacijos struktūros ir jos vadovybės buvo nuspręsta balandį.

Naujosios pajėgos, kurias sudarys karinį parengimą įgiję civiliai, turėtų atgrasyti Rusiją nuo mėginimo Lenkijoje pakartoti scenarijų, kuris esą buvo išmėgintas Ukrainoje, kurios teritorijos buvo užimtos infiltruojant kovotojus.

Planuojama, kad kiekvienoje iš 16 Lenkijos vaivadijų bus dislokuotos brigados dydžio teritorinės gynybos pajėgos, o Mazovijoje, kuri yra didžiausias ir daugiausiai gyventojų turintis regionas šalies viduryje, bus dvi brigados.

Paskirstant pajėgas pirmenybė bus skirta rytinėms vaivadijoms – Palenkės, Liublino ir Pakarpatės, kurios laikomos labiausiai pažeidžiamomis Rusijos spaudimo.

Ostrudos konferencijoje taip pat dalyvavo Baltijos šalių sukarintų organizacijų atstovai.

Lenkijoje jau veikia savanoriška šaulių sąjunga „Strzelec“ („Šaulys“), kurios pirmtakė buvo įkurta XX amžiaus pradžioje šalies nepriklausomybės architekto Juzefo Pilsudskio.

Ji turi apie 12 tūkst. narių, daugiausiai jaunuolių, kurie apmokomi karybos įgūdžių.

„Strzelec“ daliniai pirmąkart dalyvaus didelėse karinėse pratybose „Anakonda“, kurias organizuoja Lenkija ir kelios kitos NATO šalys, šios organizacijos vadas Marcinas Waszczukas sakė naujienų agentūrai AFP. Šios pratybos Lenkijoje vyks birželio 7–17 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi