Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.03 18:01

Demonstrantai Vokietijos ambasadą Ankaroje apmėtė kiaušiniais

ELTA 2016.06.03 18:01

Praėjus dienai po to, kai Vokietijos Bundestagas priėmė rezoliuciją dėl armėnų genocido, demonstrantai Turkijos sostinėje Ankaroje apmėtė kiaušiniais Vokietijos ambasadą, praneša agentūra AFP.

Demonstrantai penktadienį susirinko netoli pastato Ankaros centre ir protestuodami prieš rezoliucijos priėmimą padėjo juodą vainiką. Mitingą organizavo mokytojų profsąjunga „Egitim-Sen“.

Kiaušiniai buvo žinutė kanclerei Angelai Merkel, „Twitter“ tinkle pareiškė profsąjungos valdybos narys Talipas Geylanas. Anot žiniasklaidos, dešimtys žmonių dalyvavo demonstracijoje prie policijos saugomos ambasados. Pranešimų apie sulaikytus žmones nėra. Antivokiški protestai jau ketvirtadienį vyko Stambule ir Ankaroje.

Kritika Vokietijos atžvilgiu skambėjo ir politiniu lygiu. Teisingumo ministras Bekiras Bozdagas pareiškė, kad Vokietija degino žydus koncentracijos stovyklų krosnyse, o dabar kaltina Turkiją vykdžius genocidą.

Bundestagas ketvirtadienį beveik vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kurioje masinis armėnų žudymas Osmanų imperijoje vadinamas genocidu. Turkijos vyriausybė buvo perspėjusi Vokietiją dėl rezoliucijos priėmimo ir pagrasinusi padariniais Vokietijos ir Turkijos santykiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi