Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.19 12:59

Popiežius Pranciškus: „Neturime bijoti nei gerumo, nei švelnumo!“

ELTA 2013.03.19 12:59

Jėzaus Kristaus globėjo Šv. Juozapo iškilmėje Šv. Petro aikštėje aukodamas pontifikato pradžios Mišias, popiežius Pranciškus ragino nebijoti nei gerumo, nei švelnumo ir globoti silpniausiuosius visuomenės narius bei save pačius.

Jėzaus Kristaus globėjo Šv. Juozapo iškilmėje Šv. Petro aikštėje aukodamas pontifikato pradžios Mišias, popiežius Pranciškus ragino nebijoti nei gerumo, nei švelnumo ir globoti silpniausiuosius visuomenės narius bei save pačius.

Popiežiaus teigimu, pašaukimas globoti yra skirtas ne tik krikščionims – tai yra apskritai žmogiškas pašaukimas globoti ir saugoti visą Kūriniją.

„Juozapas yra globėjas todėl, kad moka klausytis Dievo, jisai leidžiasi, kad Dievo valia jį vestų, ir todėl jis yra jautresnis tiems žmonėms, kurie jam yra patikėti, jisai sugeba būti dėmesingas tam, kas yra šalia, priima išmintingiausius sprendimus. Pašaukimas globoti yra skirtas ne tik krikščionims, bet tai yra apskritai žmogiškas pašaukimas, skirtas saugoti visą kūriniją, jos grožį, gerbti kiekvieną Dievo kūrinį ir aplinką, kurioje gyvename. Tai taip pat reiškia saugoti, globoti visus žmones, kiekvieną asmenį, globoti su meile, ypač vaikus, vyresnio amžiaus žmones, tuos, kurie yra silpniausi. Taip pat tuos žmones, kurie dažnai yra mūsų širdies pakraštyje, rūpintis šeimoje vieniems kitais. Matome, kaip tėvai rūpinasi vaikais, o tuomet vėliau vaikai tampa savo tėvų globėjais. Tai taip pat reiškia nuoširdžiai išgyventi draugystę, būtent vienam kitą globoti pagarboje ir linkint gero. Galų gale juk viskas yra patikėta žmogaus globai, ir tai yra atsakomybė, kuri įpareigoja kiekvieną žmogų saugoti, puoselėti Dievo dovanas“, – sakė savo pontifikato pradžios homilijoje popiežius Pranciškus.

Šventasis Tėvas kreipėsi į visus tuos, kurie yra atsakingi už politiką, ekonomiką, visus geros valios vyrus ir moteris: „Būkime Kūrinijos globėjai, Dievo plano, kuris yra įrašytas žmogaus prigimtyje, globėjais, kito žmogaus ir aplinkos globėjai, neleiskime, kad naikinimo ir mirties ženklai lydėtų šį mūsų pasaulį“, – sakė popiežius, primindamas, kad, norėdami galėti globoti, turime rūpintis ir savimi.

„Prisiminkime, kad neapykanta, pavydas, puikybė sutepa gyvenimą. Saugoti taip pat reiškia budėti saugant mūsų jausmus, mūsų širdis, nes būtent iš ten kyla ir geros, ir blogos intencijos, kurios stato, kuria ir kurios naikina. Neturime bijoti gerumo arba švelnumo, net švelnumo nereikia bijotis. Globoti, saugoti galima tik tuomet, kai yra gyvenama gėriu, švelnumu. (...) Švelnumas tai ne silpnumo ženklas, o kaip tik sielos stiprybės, sugebėjimo atkreipti dėmesį, užjausti, išreikšti tikrą atvirumą kitam žmogui. Tai reiškia sugebėjimą mylėti. Neturime bijoti nei gerumo, nei švelnumo!“, – pabrėžė popiežius Pranciškus.

Kalbėdamas apie popiežiaus galią ir valdžią, Šventasis Tėvas sakė, kad tikroji galia yra tarnystė. „Ir netgi popiežius, kad galėtų vykdyti savo valdžią, turi nuolat vis labiau tarnauti tokiu būdu, kuris savo viršūnę pasiekia kryžiuje, turi tarnauti nuolankiai, pastoviai, kaip Juozapas, kad globotų visą tautą ir turi priimti visą žmoniją, ypač tuos, kurie yra skurdžiausi, labiausiai nuskriausti vargo. Tai yra ta tarnystė, kurią Romos vyskupas yra pašauktas vykdyti, taip pat visi esame pašaukti šiai tarnystei, kad suspindėtų vilties žvaigždė. Saugokime, globokime tai, ką Dievas mums davė“, – kalbėjo pontifikas.

„Dievas iš savo bažnyčios vadovų nori ne namų, kurie būtų pastatyti Dievui, bet nori ištikimybės jo Žodžiui, jo planui. Pats Dievas stato namus, stato iš gyvųjų akmenų, kurie yra paženklinti jo dvasios.“ – sakė savo homilijoje popiežius Pranciškus.

Popiežius prašė Mergelės Marijos ir Juozapo globos, šventųjų apaštalų Petro ir Pauliaus, šventojo Pranciškaus užtarimo. „Kad Šventoji Dvasia vestų ir globotų mano pontifikatą, o jums visiems dar kartą sakau: melskitės už mane“, - baigė savo homiliją popiežius Pranciškus.

 Antradienį aukotomis iškilmingomis Mišiomis Šv. Petro aikštėje popiežius Pranciškus oficialiai pradėjo savo pontifikatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi