Pasaulyje

2021.04.14 16:27

Per 2 savaites paskiepijo beveik visus suaugusius gyventojus – kaip Butanui tai pavyko?

LRT.lt2021.04.14 16:27

Nedidelė Butano karalystė Himalajų kalnuose per 16 dienų sugebėjo paskiepyti 93 proc. pilnamečių šalies gyventojų nuo COVID-19. Tai gerokai greitesnis vakcinavimo mastas, nei kitų pirmaujančių šalių, pavyzdžiui Izraelio, Jungtinės Karalystės ar JAV, praneša dienraštis „The Diplomat“.

Iš viso buvo paskiepyti 64 proc. iš 800 tūkst. Butano gyventojų, geresnį rodiklį yra pasiekę tik Seišėliai. Sėkmę užtikrino ne tik nedidelis gyventojų skaičius, bet ir gausiai programoje dalyvavę savanoriai (iš viso 4 400 žmonių), puikus 3 300 medikų darbas, suplanuota bei užtikrinta atšaldytų vakcinų tiekimo grandinė, šalyje buvo įrengti 1 200 skiepijimo centrų.

85 proc. suaugusių šalies gyventojų pirmą vakcinos dozę gavo vos per vieną savaitę.

Butanas pirmąsias 150 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių iš kaimyninės Indijos gavo dar vasarį, tačiau skiepijimas buvo pradėtas tik kovą, jį priderinant prie budistinio kalendoriaus. Vėliau šalis gavo dar 400 tūkst. tos pačios vakcinos vienetų, rašo agentūra AFP. Pirmoji vakcina buvo suleista beždžionės metais gimusiai moteriai, procedūroje maldas skandavo budistų vienuoliai.

Sveikatos apsaugos ministrė Dasho Dechen Wangmo sakė, kad vakcinavimo kampanija „suteikė jausmą, jog kiekvienas iš mūsų saugome savo šalį ir žmones, kuriuos mylime“. Anot ministrės, Butano karalius Jigme Khesar Namgyel Wangchuck pažadėjo pasiskiepyti paskutinis iš šalies gyventojų, todėl pareigūnė paragino žmones skiepytis kaip galima greičiau.

Sveikatos ministerijos sekretorius dr. Pandupas Tsheringas pažymi, kad šalis turi pakankamai vakcinų visiems šalies gyventojams, dabar preparatai teikiami tiems, kas nespėjo pasiskiepyti per sparčią visuotinę vakcinacijos kampaniją. Anot pareigūnų, kad būtų pasiektas kolektyvinis imunitetas, turi būti paskiepyta apie 70 proc. šalies gyventojų.

Butane nuo pandemijos pradžios buvo nustatyti 921 užsikrėtimai koronavirusu, vienas žmogus mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt