Pasaulyje

2016.06.02 19:41

Serbijos premjeras slėpė daugiau nei milijono dolerių vertės turtą

15min.lt2016.06.02 19:41

Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos reportažų projektas (OCCRP) atskleidė, kad neseniai rinkimus Serbijoje laimėjęs šalies premjeras Aleksandaras Vučičius nuslėpė net septynis nekilnojamojo turto objektus. Dar vieną, aštuntąjį, jis neseniai pardavė. Beveik visi objektai yra sostinės Belgrado centre.

Du iš septynių apartamentų buvo įsigyti dar praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje. Jų įsigijimo kainos atrodo itin mažos net ir tiems laikams.

Tuo metu A. Vučičiaus oficialiai deklaruotas turtas rodo, kad jis yra vienas skurdžiausiai gyvenančių Serbijos politikų.

Ataskaita rodo, kad jis tėra 30 kvadratinių metro buto savininkas. Neturi nei automobilio, nei santaupų banke, nei jokių akcijų. Gaunant 1000 eurų Serbijos premjero atlyginimą net ir nedidelio buto Belgrade įsigijimas atrodo pakankamai mįslingai.

Tuo metu premjero artimieji ir giminaičiai tiesiog sprogsta nuo turto. Vien A. Vučičiaus žmonai priklauso 100 kvadratinių metrų apartamentai Belgrade, kuriuos ji, opozicijos teigimu, įsigijo iš vyriausybei artimo asmens.

Vis dar valdo buvusios žmonos butą

Nėra aišku ir kam priklauso 118 kvadratinių metrų butas verslo centre, Belgrade. Pats A. Vučičius teigė, kad jis perdavė jį buvusiai žmonai, tačiau oficialiai jo savininkas niekada nebuvo perregistruotas, tad jis vis dar priklauso Serbijos premjerui.

Ištaigingu nekilnojamuoju turtu gali pasigirti ir kukliojo premjero brolis. Jis gyvena 108 kvadratinių metrų bute, moderniais pastatais pasižyminčiame Naujajame Belgrade.

Apgavo šalies banką

Dar skandalingesnė istorija gaubia prabangiausią šeimos turtą – 239 tūkstančių eurų vertės apartamentus Krunskos gatvėje, Belgrado centre. Skelbiama, kad šį nekilnojamąjį turtą iš buvusio Jugoslavijos banko mainais gavo A. Vučičiaus tėvas. Ekspertų teigimu, valstybė šio sandorio metu smarkiai pralošė.

Viso šio Serbijos premjero nuslėpto turto kiekis siekia 1,16 milijono eurų.

Pats premjeras kas mėnesį gauna tik 1000 eurų atlyginimą. Jo žmona, dirbanti užsienio reikalų ministerijoje, gauna 550 eurų. Jo tėvas Andželko ir mama Angelina gauna 650 ir 730 eurų pensijas.

Serbijos nacionaliniame banke dirbančio brolio Andrejaus alga nėra aiški, tačiau akivaizdu, kad Serbijos premjerui teks sunkiai aiškinti, iš kurio vargingai gyvenančio A. Vučičiaus šeimoje tokie milžiniškai turtai, sukoncentruoti prestižinėse šalies sostinės vietose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt