Pasaulyje

2016.06.02 10:36

Somalio sostinėje per viešbučio užpuolimą žuvo mažiausiai 16 žmonių

ELTA2016.06.02 10:36

Somalio sostinėje Mogadiše per viešbučio užpuolimą žuvo mažiausiai 16 žmonių, dar 55 buvo sužeisti. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

„Iki šiol nustatėme, kad 16 žmonių, daugiausia – civilių, žuvo, o 55 buvo sužeisti“, – cituoja agentūra policijos atstovą. Pasak pareigūno, susišaudymas viešbutyje baigėsi, bet policija mano, jog „lipti ant pastato stogo nėra saugu“.

Vyriausybės pajėgos užblokavo pagrindinius kelius, vedančius į viešbutį. Pasak Mogadišo gyventojų, mieste vis dar girdėti pavieniai šūviai.

Trečiadienį Somalio sostinėje prie viešbučio „Ambassador“ nugriaudėjo sprogimas. Po jo į pastatą įsiveržė ginkluoti vyrai. Saugumo pajėgos stojo į mūšį su teroristais, įsitvirtinusiais viešbutyje. Atsakomybę už teroro aktą prisiėmė islamistinė grupuotė „Al Shabaab“.

„Al Shabaab“ buvo įkurta 2004 metais Somalio teritorijoje. Nuo 2008 metų jos smogikai vykdo teroro aktus, naudodami mirtininkus, taip pat užminuotus automobilius. Ją finansuoja „Al Qaeda“, Somalio verslininkai. Be to, „Al Shabaab“ gauna lėšų, rinkdama „mokesčius“ iš gyventojų grupuotės kontroliuojamose teritorijose, kur įvestas griežtas vahabitinis režimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.