Pasaulyje

2016.06.02 09:17

Oficialu: sugautas nukritusio „EgyptAir“ lėktuvo juodųjų dėžių signalas

LRT.lt, BNS2016.06.02 09:17

Sugautas signalas, kurį siunčią viena iš Viduržemio jūroje gegužės 19 dieną nukritusio iš Paryžiaus į Kairą skridusio „EgyptAir“ lėktuvo juodųjų dėžių, trečiadienį pranešė Prancūzijos aviacijos katastrofų tyrimų agentūra BEA.

„Sugautas signalas iš skrydžio duomenų registratoriaus įrašymo įrenginio“, jį aptiko karinis laivas „Laplace“, – patvirtino BEA vadovas Remi Jouty.

Kiek anksčiau „Associated Press“ nurodė, kad pranešimus apie galimai užfiksuotą sudužusio lėktuvo signalą pranešė Egipto civilinės aviacijos ministerija, cituodama pranešimą iš tyrimų komiteto.

Orlaivio liekanos gali būti net kelių kilometrų gylyje. Radus ir iškėlus juodąsias dėžes, bus galima aiškiau atkurti, kas įvyko orlaivio pilotų kabinoje ir kodėl keleivinį lėktuvą, skridusį iš Paryžiaus į Kairą, ištiko aviakatastrofa.

„Airbus A320“ su 66 žmonėmis – 56 keleiviais ir 10 įgulos narių – sudužo Viduržemio jūroje gegužės 19 dieną. Tarptautinė tyrėjų komanda intensyviai ieško lainerio juodųjų dėžių. Kol kas neatmetama nei viena versija – nei teroristinio akto, nei techninio gedimo.

Po lėktuvo sudužimo jūroje rasta tik nedidelių žmonių kūnų dalių ir smulkių lėktuvo nuolaužų. Rasti palaikai tiriami ekspertų, pagal DNR siekiama nustatyti aukų tapatybes. Jokia teroristinė grupuotė nėra prisiėmusi atsakomybės už tragediją.

Aviacijos ekspertas Davidas Learmountas teigia, kad juodąsias dėžes reikia aptikti per 30 dienų po orlaivio sudužimo, kol neišsikrovė baterijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt