Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.01 14:34

Neterminuotas geležinkelininkų streikas toliau drebina Prancūziją

ELTA 2016.06.01 14:34

Neterminuotas geležinkelininkų streikas toliau drebina Prancūziją, likus devynioms dienoms iki šių metų Europos futbolo čempionato rungtynių, informuoja BBC.

Manoma, kad šiomis dienomis kursuos tik 60 proc. greitaeigių traukinių, bus teikiama tik apie pusę ar trečdalį kitų paslaugų, skelbia valstybinė geležinkelio bendrovė SNCF.

Prancūzijos geležinkelių darbuotojai antradienį prisijungė prie streikų, apėmusių visą šalį. Protestuotojai pasisako prieš vyriausybės pasiūlytas darbo įstatymų reformas.

Birželio 14-ąją, kai šalies senatoriai pradės svarstyti reformų paketą, profsąjungos planuoja surengti „plataus masto nacionalinę demonstraciją“ Paryžiuje.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as toliau tvirtai laikosi savo pozicijos dėl darbo reformų būtinybės. Anot jo, prieštaringai vertinamų įstatymų pokyčių nebus atsisakyta.

Prancūzijos opozicijos politikas Nicolas Sarkozy apkaltino F. Hollande`ą, esą jo bandymai įveikti krizę „nuo pat pradžių buvo netinkami“.

„Mėginimas jėga priimti įstatymo projektą užkerta kelią debatams, – sakė buvęs prezidentas interviu žurnalui „Valeurs Actuelles“, kuris turėtų būti publikuojamas ketvirtadienį. – Jeigu nepriimate debatų parlamente, jie persikelia į gatves“.

Turimais duomenimis, greitaeigiai traukiniai, kursuojantys į Jungtinę Karalystę ir Vokietiją („Eurostar“ ir Alleo“), važinės įprastu režimu, bet „Elips“ traukinių į Ispaniją kursuos tik 40 proc., o SVI traukinių į Italiją – tik trečdalis.

CGT profsąjunga paragino streikuoti ir Paryžiaus metro bei kitus viešojo transporto sektoriaus darbuotojus šalies sostinėje ketvirtadienį.

Streikas naftos perdirbimo įmonėse antradienį tęsėsi, bet degalų tiekimas į degalines kiek susinormalizavo, praneša AFP.

Aviacijos transportas, manoma, šį mėnesį taip pat neišvengs trikdymų dėl streikų, tiesiogiai susijusių su darbo įstatymo reformomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi