Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.01 13:36

R. T. Erdoganas nori gerinti santykius su Rusija

ELTA 2016.06.01 13:36

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį sakė, kad jo šalis nori „normalizuoti santykius su Rusija“, tačiau atrodė nežinąs, kaip tai padaryti, rašo agentūra RT.

Per spaudos konferenciją Turkijos Izmiro mieste antradienį prezidentas svarstė, „kaip tai atsitiko, kad prezidentas Vladimiras Putinas paaukojo labai gerus abiejų šalių santykius tik dėl vienos piloto klaidos“.

Turkijos lyderis omenyje turėjo pernykštį incidentą, kai Turkijos F-16 naikintuvas netoli sienos su Sirija numušė Rusijos Su-24 bombonešį. R. T. Erdogano žodžiais, jis nežinąs, kaip pagerinti sugadintus santykius.

„Svarstau, kokio pirmo žingsnio iš mūsų tikisi Rusija, man sunku suprasti tai“, – kalbėjo Turkijos prezidentas.

Santykiai pablogėjo Turkijai numušus Rusijos bombonešį, tačiau, Ankaros tvirtinimu, bombonešis Su-24 pažeidė šalies oro erdvę. Savo ruožtu Maskva ne kartą paneigė tokį kaltinimą.

„Mes sakėme, kad Turkija privalo atsiprašyti ir kompensuoti dėl šio karo nusikaltimo patirtus nuostolius“, – antradienį Rusijos dienraščiui KP sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Sakydamas, kad, pablogėjus šalių santykiams labiausiai nukentėjo Turkija, S. Lavrovas atskleidė, kad Ankara bandė kreiptis į Rusiją „įvairiais uždarais šaltiniais“, siekdama pasiūlyti bendradarbiavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi