Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.01 09:07

JAV perspėja dėl teroristinių išpuolių Europoje

Jungtinių Valstijų valstybės departamentas perspėjo šalies piliečius dėl galimų teroristinių išpuolių Europoje. Per pastaruosius 20 metų tai tik trečias kartas, kai Europa skelbiama pavojinga zona.

Pastarosiomis dienomis Šiaurės Vakarų Europą užgriuvo smarkios liūtys, bet šis lietus Prancūzijos sostinėje, tam tikra prasme, pranašauja ir galimas rimtesnes komplikacijas Paryžiui bei kitiems Prancūzijos miestams. 

Oficialiame perspėjime Jungtinių Amerikos valstijų piliečiams, šalies diplomatinė tarnyba aiškiai pasakė, kad turistų antplūdis į Prancūzijoje rengiamą futbolo čempionatą gali tapti teroristų taikiniu.

Amerikiečiams patariama vengti didelių žmonių susibūrimų, bet turint omenyje, kad per paskutinius teroro išpuolius Paryžiuje, radikalių pažiūrų islamistai puolė ir stadionus ir paprastus restoranus, sunku pasakyti kaip turistai galėtų išvengti tokios grėsmės.

Valstybės departamento perspėjime paminėti ir tokie šios vasaros renginiai kaip Katalikiškojo jaunimo dienos, kurios vyks prie Krokuvos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi