Pasaulyje

2016.05.31 22:59

Mokslininkas S. Hawkingas negali paaiškinti D. Trumpo populiarumo

15min.lt2016.05.31 22:59

Britų mokslininkas, žymiausias pasaulio fizikas Stephenas Hawkingas teigia, kad jam nesuprantamas JAV prezidento rinkimų išsišokėlio Donaldo Trumpo populiarumas, rašo „The Independent“.

S. Hawkingo teigimu, D. Trumpas taikosi į „žemiausią bendrą vardiklį“. Dalyvaudamas televizijos ITV laidoje „Labas rytas, Britanija“, mokslininkas sakė, kad D. Trumpo populiarumas jam nėra suprantamas.

„Aš net nežinau... Jis yra demagogas, kuris taikosi į žemiausią bendrą vardiklį“, – konstatavo S. Hawkingas.

Jis taip pat paragino britus apsispręsti racionaliai ir balsuoti už Jungtinės Karalystės pasilikimą Europos Sąjungoje. Pasak jo, tai būtų naudinga ne tik mokslui, bet ir ekonomikos bei saugumo sektoriams.

„Seniai praėjo tos dienos, kai vieni galėjome stovėti prieš visą pasaulį. Turime būti tautų grupės dalimi, kad atsilaikytume prieš prekybos ar saugumo iššūkius“, – sakė mokslininkas.

„Galimybė, kad išstosime iš sąjungos jau lėmė svaro vertės kritimą. Taip rinkos sureagavo dėl galimo nuostolio mūsų ekonomikai“, – pažymėjo jis.

S. Hawkingas pateikė dvi esmines priežastis, kodėl britai turėtų apsispręsti ir atmesti „Brexit“ idėją.

„Yra dvi akivaizdžios priežastis, kodėl turėtume likti. Pirma, tai suteikia galimybę žmonėms būti mobiliems. Studentai iš kitų Europos universitetų atvyksta pas mus, o mūsų jaunimas gali vykti studijuoti į Europos valstybes“, – sakė fizikas.

„Dar svarbiau tai, kad toks judėjimas tyrimų srityje leidžia pritaikyti sugebėjimus greičiau, dalintis informacija, gauti įvairias idėjas, kylančias iš įvairių patirčių“, – pastebėjo S. Hawkingas.

„Kita priežastis – finansinė. Europos tyrimų taryba suteikė milžinišką paramą Jungtinės Karalystės universitetų tyrimams“, – pridūrė mokslininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.