Pasaulyje

2021.04.11 08:01

Turkijos prezidentas Erdoganas pareiškė paramą Ukrainai

ELTA2021.04.11 08:01

Rusijai telkiant karines pajėgas prie sienos su Ukraina, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas svečiuose priėmė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir pareiškė paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui.

R. T. Erdoganas šeštadienį sakė, kad Turkija yra pasiruošusi paremti Ukrainą.

Po tris valandas Stambule trukusio susitikimo abu prezidentai pabrėžė Ukrainos teritorinio vientisumo, įtampos mažinimo Rytų Ukrainoje ir saugumo Juodojoje jūroje svarbą.

Turkijos vadovas pridūrė, kad šią situaciją galima išspręsti dialogo būdu.

„Tikime, kad dabartinė krizė gali būti išspręsta taikiomis ir diplomatinėmis priemonėmis, remiantis Ukrainos vientisumu ir tarptautine teise“, – per bendrą spaudos konferenciją su V. Zelenskiu sakė Turkijos vadovas.

Turkiją ir Ukrainą sieja glaudūs santykiai ir Turkija anksčiau yra pasmerkusi 2014 metais Rusijos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją. Ankara tradiciškai gynė Krymo totorius, kurie sudaro 10 proc. pusiasalio gyventojų.

„Mes, kaip Turkija, tvirtai gynėme Ukrainos vientisumą ir suverenitetą. Dar kartą patvirtinome savo sprendimą nepripažinti Krymo okupacijos“, – per konferenciją sakė R. T. Erdoganas.

Pranešimai apie išaugusią įtampą Rytų Ukrainoje ir Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienos sukėlė tarptautinį susirūpinimą. Rusija dislokuoja karius prie sienos su Ukraina, kur Rusijos remiami separatistai ir Ukrainos vyriausybės pajėgos kovoja nuo 2014 m. Per Rusijos karinę agresiją Ukrainoje žuvo jau daugiau kaip 14 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt