Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.31 00:00

J.-C. Junckerio kelionė į Rusiją verčia nerimauti net jo padėjėjus

15min.lt 2016.05.31 00:00

Birželio mėnesį planuojamas Europos Komisijos vadovo Jeano-Claude'o Junckerio vizitas į Rusiją jau sukėlė pasipiktinimo bangą tiek Europos Sąjungoje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nerimą dėl šio vizito reiškia net ir paties J.-C.Junckerio padėjėjai, rašo politico.eu.

Diplomatinių šaltinių, kuriais remiasi politico.eu, teigimu, baiminamasi, kad J.-C. Junckerio vizitas sustiprins Rusijos prezidento Vladimiro Putino poziciją prieš pat svarbų sprendimą dėl Maskvai taikomų ekonominių sankcijų pratęsimo.

EK vadovas ketina dalyvauti Sankt Peterburgo ekonomikos forume, kuris dažnai vadinamas Kremliaus Pasaulio ekonomikos forumo Davose versija.

Jis taptų pirmuoju ES lyderiu, apsilankiusiu Rusijoje po to, kai šaliai 2014 metų kovą buvo įvestos sankcijos dėl Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos.

V. Putinas nebuvo pakviestas į Japonijoje vykusį galingiausių pasaulio valstybių vadovų susitikimą (G-7).

„Susitikimai susitikimų vardan nesuteikia ES-Rusijos santykiams pridėtinės vertės, – politico.eu sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. – Kremlius naudojasi tokiais susitikimais sukurti vaizdą, kad viskas yra kaip buvę ir tokį įspūdį kuria savo visuomenei.“

Pirmadienį surengtos trumpos spaudos konferencijos metu EK atstovas Margaritis Schinas patvirtino, kad Europos Komisijos pirmininkas J.-C. Junckeris dalyvaus birželį Sankt Peterburge vyksiančiame ekonomikos forume.

„Galiu patvirtinti, kad pirmininkas J.-C. Junckeris gavo kvietimą. Jis ketina dalyvauti Tarptautiniame Sankt Peterburgo ekonominiame forume, – sakė atstovas.

„Jis pasinaudos šia galimybe, kad Rusijos vadovams ir platesnei publikai paaiškintų Europos Sąjungos poziciją dėl dabartinių Rusijos-ES santykių“, – pridūrė M. Schinas.

Tarptautinis Sankt Peterburgo ekonomikos forumas vyks birželio 16–18 d.

Pirmadienį Kremlius pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketina šio forumo metu surengti dvišalį susitikimą su EK pirmininku.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad Maskva teigiamai vertina artėjantį EK pirmininko vizitą į Rusiją, tačiau nesitiki staigaus proveržio dvišaliuose santykiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi