Pasaulyje

2016.05.30 23:48

Sinsinačio zoologijos sode budėjimu pagerbta nušauta gorila

BNS 2016.05.30 23:48

JAV gyvūnų teisių aktyvistai pirmadienį surengė Atminimo dienos budėjimą Sinsinačio zoologijos sode nušautai gorilai pagerbti. Gorilų patinas buvo nušautas, nes pagrobė ir tampė ketverių metų berniuką, įkritusį į gorilos aptvare esantį griovį. Apsauga nusprendė, kad buvo kilęs pavojus vaiko gyvybei.

Sinsinačio Ohajo valstijoje gyventojas Anthony Seta 17-metės žmogbeždžionės Harambe žūtį pavadino „beprasme tragedija“, bet, anot jo, pirmadienio budėjimu nesiekiama kam nors prikaišioti, o tik norima pagerbti Harambę.

„Vieni gali šaukti ant tėvų, kiti gali šaukti ant zoologijos sodo, – sakė A. Seta. – Esmė yra ta, kad tik ką gimtadienį šventęs gorila buvo nužudytas“.

Šio gorilų patino gimtadienis buvo gegužės 27-ąją,o kitą diena jis buvo nušautas.

Socialiniuose tinkluose pasipylė apgailestavimų dėl nykstančios rūšies gyvūno žūties. „Facebook“ šeštadienį vakare įkurtoje svetainėje žmonės reikalavo „Teisingumo Harambei“ („Justice for Harambe“), pradėti rinki parašai prie peticijos, kitoje paskyroje kviečiama į protesto renginį birželio 5 dieną prie šio zoologijos sodo.

Du incidento liudininkai pasakojo, kad jiems susidarė įspūdis, jog gorila mėgina apsaugoti berniuką, bet ją išgąsdino žiūrovų klyksmai. Tada gyvūnas sugriebė vaiką, iškėlė iš griovio ir nutempė į kitą aptvaro vietą, nurodė pareigūnai.

Baimindamiesi dėl vaiko gyvybės, zoologijos sodo darbuotojai nušovė Harambę.

Vaikas, kurio vardas nebuvo atskleistas, buvo išrašytas iš Sinsinačio vaikų ligoninės šeštadienio vakarą, praėjus kelioms valandoms po to incidento.

Zoologijos sodo direktorius Thane`as Maynardas sakė, kad gorila neatrodė agresyviai besielgianti su vaiku, bet ją teko nušauti, nes tas patinas buvo „itin stiprus gyvūnas“, kuris atrodė sutrikęs. Direktorius pridūrė, kad nebuvo įmanoma panaudoto migdomosios strėlytės, nes preparatas nebūtų iškart paveikęs gyvūno, o berniukui galėjo kilti pavojus.

Th. Maynardas sakė, kad nykstančios rūšies gyvūno žūtis yra didžiulė netektis zoologijos sodui ir pasaulinei gorilų populiacijai. Harambe į Sinsinatį buvo atvežtas praėjusiais metais iš Gladys Porter zoologijos sodo Braunsvilyje Teksaso valstijoje.

Lankytojai Sinsinatyje sekmadienį dėjo gėles prie gorilos statulos. Ekspozicija „Gorilų pasaulis“ buvo uždaryta, bet likusi zoologijos dalis veikė.