Pasaulyje

2021.04.08 16:13

Dėl po skiepo susidariusių kraujo krešulių mirusio brito sesuo: „Raginu žmones toliau vakcinuotis“

LRT.lt2021.04.08 16:13

Po „AstraZenecos“ („Vaxzevria“) skiepo mirusio brito sesuo neslepia pykčio dėl susiklosčiusios padėties, tačiau ji paragino žmones toliau skiepytis nuo COVID-19, rašo „Sky News“.

59-erių Neilas Astley mirė sekmadienį. Kovo 17 dieną vyras buvo paskiepytas „AstraZenecos“ („Vaxzevria“) vakcina.

Karališkojo Liverpulio universiteto ligoninės darbuotojai teigia, kad vyro mirties priežastimi tapo po vakcinos susidarę kraujo krešuliai.

Vyro sesuo, farmacininkė Alison Astles tikina, kad iki šiol negali patikėti dėl brolio mirties.

Moteris patikino, kad iki šiol jaučia pyktį dėl susiklosčiusios liūdnos situacijos, tačiau pati ir toliau ragina žmones nepasiduoti dezinformacijai ir noriai skiepytis.

„Niekada nebus sukurti vaistai ar vakcina, kuri bus visiškai saugi. Tai neegzistuoja“, – sakė farmacininke dirbanti A. Astles.

Sprendimą viešai kalbėti apie savo asmeninę patirtį jį ėmėsi po išgirstų gandų apie vakcinas.

„Man atrodo, kad mano pavyzdys gali būti reikšmingas, raginant žmones eiti skiepytis“, – teigė A. Astles.

„Aš vis dar tikiu, kad norint pasiekti didesnio gėrio savo populiacijai ir išgelbėti kuo daugiau žmonių gyvybių pandemijos metu, reikia toliau tęsti vakcinacijos procedūras“, – pridūrė moteris.

Jos brolis prabėgus savaitei po skiepo pradėjo jausti galvos skausmą ir svaigimą, o vėliau buvo išgabentas į Liverpulio ligoninę, kurioje gydytojai aptiko didžiulį kraujo krešulį.

Pasak Jungtinės Karalystės vaistų reguliavimo tarnybos, iki kovo 31 dienos buvo užfiksuoti 79 kraujo krešėjimo atvejai po pirmos „AstraZenecos“ vakcina dozės.

Tačiau vaistų reguliavimo tarnybos atstovė teigia, kad galimybė, kad po skiepo „AstraZeneca“ vakcina žmogaus kraujyje atsiras krešulių yra nepaprastai maža.

„Keturiems paskiepytiems žmonėms iš milijono gali pasireikšti panašūs krešuliai“, – tikino dr. June Raine.