Pasaulyje

2021.04.08 12:27

Su Sakartvelo ministru susitikęs Anušauskas teigia, kad Lietuva palaiko Tbilisio narystę NATO

LRT.lt2021.04.08 12:27

Balandžio 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Lietuvoje apsilankiusiu Sakartvelo gynybos ministru Juansheru Burchuladze. Ministrai aptarė regioninio saugumo, dvišalio bendradarbiavimo, Sakartvelo integracijos į NATO ir Rytų partnerystės klausimus, rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime žiniasklaidai.

„Mes toliau remsime Sakartvelo euroatlantinius siekius tiek politiniu lygiu, tiek praktine pagalba. Jau dabar matome aktyvų Sakartvelo įsitraukimą į įvairius NATO formatus, tačiau akcentuojame, kad demokratinių principų laikymasis yra neatsiejamas nuo narystės euroatlantinėse organizacijose. Mes matome kaip Rusija naudojasi politiniu nestabilumu kaimyninėse valstybėse ir išnaudoja tai integracinių procesų trukdymui. Tikimės, kad Sakartvelo vidaus politikos situacija nepakenks jau padarytai pažangai“, – po susitikimo sakė ministras A. Anušauskas.

Ministras svečiui ir jo delegacijai taip pat akcentavo savo prioritetus – hibridinėms ir kibernetinėms grėsmėms atspari Lietuvos valstybė ir visuomenė, stipresnės Lietuvos kariuomenės pajėgos, nuoseklus gynybos finansavimo didinimas bei išaugęs visuomenės pasitikėjimas krašto apsauga.

J. Burchuladze Sakartvelo gynybos ministro pareigas eina nuo šių metų vasario. Ministras į Lietuvą atvyko iš Latvijos, o šis apsilankymas Baltijos šalyse yra pirmasis jo užsienio vizitas, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.

Po susitikimo su A. Anušausku Sakartvelo gynybos ministras ir jo delegacija vyko į Lietuvos Respublikos Seimą. Vėliau numatyta vykti į Antakalnio kapines, kuriose prie Sausio 13-osios aukų memorialo bus pagerbtos sovietinės agresijos 1989 m. balandžio 9 d. Tbilisyje aukos. Balandžio 9 d. Sakartvelas taip pat mini Nepriklausomybės atkūrimo akto paskelbimo ir išstojimo iš Sovietų Sąjungos 30-metį.

Sakartvelo gynybos ministro J. Burchuladze delegacija ketvirtadienį taip pat planuoja apsilankyti Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre Kaune.

Penktadienį numatytas dvišalis Lietuvos ir Sakartvelo gynybos viceministrų Margirio Abukevičiaus ir Lelos Chikovani susitikimas, kurio metu bus pasirašytas dvišalis 2021 m. bendradarbiavimo gynybos srityje planas.

Pagrindinės dvišalio Lietuvos ir Sakartvelo karinio bendradarbiavimo kryptys – karinis mokymas ir švietimas, kibernetinis saugumas, bendras dalyvavimas pratybose, parama NATO programoms Sakartvele, dėmesį skiriant ir Juodosios jūros regionui. Taip pat Lietuva yra pasirengusi dalintis savo patirtimi kovojant su hibridinėmis grėsmėmis.

Populiariausi