Pasaulyje

2021.04.08 11:58

Virtinė Navalno šalininkų pasiųsti už grotų dėl protesto šalia kolonijos

atnaujinta 14.10
BNS2021.04.08 11:58

Rusijos teismas ketvirtadienį savaitei pasiuntė už grotų kelis kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno šalininkus, jiems nuvykus į jo koloniją pareikalauti, kad opozicionieriui būtų suteikta tinkama medicininė pagalba.

Antradienį policija už viešosios tvarkos pažeidimą sulaikė devynis A. Navalno šalininkus prie kalėjimo Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 kilometrų į rytus nuo Maskvos.

Jie buvo susirinkę prie kolonijos teritorijos ir reikalavo pasimatyti su opozicionieriumi, kuris paskelbė bado streiką, siekdamas gauti gydytojų pagalbą dėl kelių sveikatos problemų.

Vėlai trečiadienį šalininkams atstovaujantys advokatai iš teisių gynimo grupės „Agora“ pranešė, kad keturiems iš jų klientų buvo skirta nuo aštuonių iki devynių dienų laisvės atėmimo bausmė.

Trys iš jų priklauso A. Navalno asmeninės gydytojos Anastasijos Vasiljevos vadovaujamai medikų profesinei sąjungai „Gydytojų aljansas“, kritikuojančiai vyriausybę.

Praėjusį trečiadienį Kremliaus kritikas paskelbė bado streiką, skųsdamasis, kad jį kankina dideli nugaros skausmai bei tirpsta kojos ir reikalaudamas suteikti jam tinkamą medicininę pagalbą. Opozicionierius taip pat teigė, kad jam buvo paskirti tik skausmą malšinantys vaistai.

Vėliau jis pareiškė, kad jam pakilo temperatūra ir prasidėjo smarkus kosulys.

Trečiadienio vakarą A. Navalno advokatė Olga Michailova pranešė aplankiusi opozicijos veikėją, kuris buvo perkeltas į kalėjimo ligoninę.

Teisininkės teigimu, opozicionierius pradeda nebejausti savo rankų, o jam atliktas MRT tyrimas rodo, kad jis turi dvi tarpslankstelinių diskų išvaržas, taip pat vieną persistūmusį diską.

Trečiadienį taip pat buvo sušvelnintos namų arešto sąlygos keliems A. Navalno bendražygiams, įskaitant svarbią patarėją Liubov Sobol ir jo brolį Olegą.

Šiems aktyvistams nuo sausio pabaigos taikomas namų areštas dėl įtarimų, kad jie pažeidė sanitarines normas ir kovos su COVID-19 taisykles, kai sudalyvavo Maskvoje surengtoje protesto akcijoje A. Navalnui palaikyti.

Maskvos teismas paskyrė jiems komendantą valandą nuo 20 iki 6 val., uždraudė jiems bendrauti tarpusavyje ir naudotis internetu ar telefonu, nebent kiltų skubus poreikis.

44 metų A. Navalnas buvo areštuotas sausį, vos sugrįžęs iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kitą mėnesį jis buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimą jam anksčiau iškeltoje sukčiavimo byloje.

Vašingtonas ir Briuselis ragina nedelsiant paleisti Kremliaus kritiką ir paskelbė Maskvai sankcijų dėl jo apnuodijimo.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki trečiadienį pareiškė, kad prezidento Joe Bideno administracijai „kelia nerimą pranešimai“ apie prastėjančią A. Navalno sveikatos būklę.

Populiariausi