Pasaulyje

2021.04.07 22:03

Anušauskas: Rusijos pajėgų telkimas okupuotame Kryme ir prie Ukrainos rytinės sienos kelia įtampą

LRT.lt2021.04.07 22:03

Trečiadienį krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo pagrindinių Ukrainos gynybos reformų rėmėjų – JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos – gynybos ministrų nuotoliniame susitikime. Jame ministras pabrėžė, kad Lietuva reiškia susirūpinimą „dėl provokacinių Rusijos veiksmų telkiant karines pajėgas pasienyje su Ukraina ir okupuotame Kryme“.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, ministrai aptarė saugumo situaciją Rusijos okupuotame Kryme, Juodojoje jūroje ir prie Ukrainos rytinės sienos, kur Rusija vykdo neįprastinę karinę veiklą, koncentruoja didelį skaičių karių ir karinės technikos. Nuotoliniame susitikime gynybos ministrai akcentavo susirūpinimą dėl tokio Rusijos elgesio ir kvietė raginti Rusiją nutraukti įtampos didinimą. Ministrai taip pat patvirtino paramą Ukrainos suverenitetui ir jos teritoriniam vientisumui.

„Mes palaikome Ukrainos teritorinį vientisumą ir jos sienų neliečiamumą. Reiškiame susirūpinimą dėl provokacinių Rusijos veiksmų telkiant karines pajėgas pasienyje su Ukraina ir okupuotame Kryme. Tokie agresyvūs Rusijos veiksmai eskaluoja konfliktą ir kelia įtampą regione. Raginame Rusiją mažinti įtampą ir taip pat užtikrinti, kad jos remiami separatistai laikytųsi ugnies nutraukimo susitarimų rytų Ukrainoje“, – sakė A. Anušauskas.

Susitikimo metu šalys pakartojo savo įsipareigojimą tęsti mokymus ir paramą Ukrainos kariuomenei reformuojant ir stiprinant jos pajėgumus.