Pasaulyje

2021.04.07 17:55

„Jis praranda pojūčius rankomis“ – su Navalnu susitikusi advokatė papasakojo apie vyro būklę

LRT.lt2021.04.07 17:55

Kremliaus kritiko ir opozicionieriaus Aleksejaus Navalno būklė pastebimai blogėja, tikina jo advokatė Olga Michailova, skelbia kanalas „Dožd“.

Ji teigia, kad magnetinio rezonanso tyrimas parodė, kad Kremliaus kritiką kamuoja dvi išvaržos, o jis pats praranda jautrumą rankomis.

„Jis toliau jaučia skausmus nugaroje ir kojoje. Jo kūno temperatūra šokinėja nuo 39 iki 37 laipsnių. Jis stipriai kosėja, bet toliau tęsia bado streiką ir geria tik vandenį. Tačiau jis nepasiduoda ir toliau ragina mus nepasiduoti“, – teigė A. Navalno advokatė.

Moteris patikino, kad vyras nebuvo išvežtas iš Pokrovo kolonijos, kaip seniau skelbė žiniasklaida.

O. Michailovos tikinimu, kolonijos vadovai ir toliau ignoruoja raginimus iškviesti vyrui asmeninius gydytojus, kad šie galėtų įvertinti opozicionieriaus sveikatos būklę ir paskirti deramą gydymą.

Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas anksčiau socialiniuose tinkluose skelbė , kad kolonijoje, kurioje jis atlieka bausmę, prasidėjo tuberkuliozės protrūkis. Iš jo skyriuje esančių 15 kalinių, jau 3 patvirtinta tuberkuliozė. Pats opozicionierius sako, kad jam taip pat pakilo temperatūra, kamuoja kosulys.

„Šiandien jau trečias asmuo iš mano būrio neseniai buvo hospitalizuotas sergant tuberkulioze. Būryje yra 15 žmonių, tai jau 20 proc. iš jų serga, tai yra daug daugiau nei epidemiologinė riba“, – sako įrašė sakė A. Navalnas.

Jis tikino, kad kolonijos vadovybei šis klausimas nėra aktualus ir jie siekia tiesiog nuslėpti statistiką ir viešojoje erdvėje išlaikyti kuriamą „idealios kolonijos“ įvaizdį.

„Čia viduje (kolonijoje – LRT.lt) – antisanitarinės sąlygos, trūksta vaistų. Žiūrėdamas į maisto padėklus, į kurias dedama košė, nusistebiu, kad čia nėra Ebolos viruso“, – apie gyvenimo sąlygas kolonijoje kalbėjo opozicionierius.