Pasaulyje

2021.04.07 16:57

Vokietijos Bavarijos regionas ketina įsigyti vakcinos „Sputnik V“

atnaujinta 17.58
BNS, ELTA2021.04.07 16:57

Vokietijos Bavarijos regionas pasirašė preliminarų susitarimą dėl rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ įsigijimo, kai ją patvirtins Europos reguliavimo institucijos, trečiadienį pranešė šios žemės premjeras Markusas Soderis.

Šis pietinis Vokietijos regionas „šiandien pasirašė susitarimo memorandumą... dėl „Sputnik V“ tiekimo“, Miunchene žurnalistams sakė M. Soderis.

Jei preparatą patvirtins Europos vaistų agentūra (EVA), Bavarija artimiausiais mėnesiais turėtų gauti apie 2,5 mln. jo dozių per vieną įmonę, įsikūrusią žemės Ilertiseno mieste, pažymėjo premjeras.

Vokietijos Vyriausybė praėjusį mėnesį pareiškė būsianti atvira galimybei skiepyti gyventojus Rusijoje sukurta vakcina nuo koronaviruso „Sputnik V“, jeigu ją patvirtins EVA.

Šis patvirtinimas „suteiktų galimybę naudoti šią vakciną per Europos skiepijimo kampanijas, ir tai būtų verta svarstyti Vokietijai“, sakė kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

Komentuodama Berlyno poziciją dėl „Sputnik V“ A. Merkel sakė, kad Vokietija „turėtų naudoti bet kurią vakciną, kuri buvo patvirtinta“ Europos vaistų agentūros.

Kovą Amsterdame įsikūrusi EVA pradėjo „Sputnik V“ tęstinę peržiūrą – tai yra svarbus žingsnis norint patvirtinti šį pirmą ne Vakarų valstybėje sukurtą preparatą vartojimui 27 valstybių bloko teritorijoje.

Vis tik šis rusiškas preparatas sulaukė kritikos Vakarų šalyse, o Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas apkaltino Rusiją ir Kiniją naudojantis savo vakcinomis įtakai užsienyje didinti.

Rusija „Sputnik V“ įregistravo rugpjūtį, dar neatlikus didelio masto klinikinių bandymų, todėl daugelis ekspertų baiminosi, kad šis žingsnis buvo pernelyg skubotas.

Vėlesni vertinimai buvo daugiausiai teigiami: autoritetingo medicinos žurnalo „The Lancet“ paskelbti tyrimų rezultatai rodo, kad „Sputnik“ yra saugi vakcina ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentų.