Pasaulyje

2021.04.07 15:30

Kinų televizija „užtušuoja“ Vakarų prekės ženklus, kurie boikotuoja prievartinį darbą

LRT.lt2021.04.07 15:30

Kinijos televizijos sugalvojo „originalų būdą“ paslėpti prieš genocidą ir žmonių išnaudojimą Sindziange pasisakančius Vakarų drabužių ir aksesuarų gamintojus, skelbia BBC. 

Šalies televizijos cenzūruoja logotipus ant marškinėlių ar avalynės, tų kompanijų, kurios pasisakė prieš Sindziango etninių mažumų darbą ir išnaudojimą renkant medvilnę.

Vakarų gamintojai susilaukė Pekino rūstybės, o Kinijos žvaigždės nusprendė nusisukti nuo šių gamintojų.

Televizijos laidose taip pat slepiami Vakarų pasaulio šalių gamintojų gaminiai ir logotipai, tačiau tai daroma nekokybiškai.

Vienos iš laidų atstovai pranešė, kad jos išleidimą į eterį teks nukelti vėlyvesniam laikui, o vėliau paaiškėjo, kad taip pasielgta siekiant „cenzūruoti“ laidoje matomus prekinius ženklus.

Tokia „cenzūra“ neprasprūdo pro akis ir Kinijos interneto vartotojams. „Jie tikrai dirbo sunkiai. Nemanau, kad jie galėjo užmigti naktimis“, – „Weibo“ socialiniame tinkle šaipėsi vienas iš internautų.

Tarp Kinijos komunistinės valdžios pyktį užsitraukusių kompanijų – H&M, „Nike“ ,„Adidas“ ir „Puma“, kurios pasisakė prieš medvilnę renkančių darbuotojų išnaudojimą Sindziange, priverstinio darbo stovyklose.

Kaip gruodį paskelbė BBC, Kinijos valdžia liepė medvilnės laukuose priverstinai dirbti Siandziango regione įsikūrusiems tūkstančiams uigūrų.