Pasaulyje

2016.05.29 23:44

D. Trumpas perdėlioja kovinę strategiją

lrytas.lt2016.05.29 23:44

Nebeliko abejonių, kad verslininkas Donaldas Trumpas taps Respublikonų partijos kandidatu JAV prezidento rinkimuose. Laimėjęs pirminių rinkimų mūšį skandalistas rengiasi svarbiausiam karui.

Skandalingasis verslo magnatas D. Trumpas jau užsitikrino tiek delegatų, kiek reikia, kad būtų įvardytas Respublikonų partijos kandidatu rinkimuose į JAV prezidentus. Nominacijai reikėjo laimėti 1237 delegatus, o jis šią ribą peržengė surinkęs 1239.

Tad dabar jis jau keičia strategiją ir nutaiko visas strėles į Demokratų partijos atstovę Hillary Clinton, su kuria greičiausiai susirungs JAV prezidento rinkimuose.

„Žvelgiu į Hillary kovą ir matau: ji jos niekaip negali užbaigti, – kalbėjo D. Trumpas ketvirtadienį sakydamas padėkos kalbą Šiaurės Dakotos valstijoje, kurios 15 nepriklausomų delegatų padėjo peržengti nominacijai reikalingą ribą. – O štai mes sulaukėme milžiniškos paramos beveik iš visų.“

Tuo metu H. Clinton tenka atsakinėti į naujus klausimus apie asmeninį elektroninį paštą, kurį ji naudojo darbo reikalams, kai buvo JAV valstybės sekretorė.

Taip pat politikei reikia suspėti užkirsti kelią D. Trumpui, kuris, pasak demokratės, „sustabdytų JAV pažangą visais klausimais ir dėl visų vertybių, kuriomis amerikiečiai tiki“.

Kad užsitikrintų Demokratų partijos nominaciją, H. Clinton liko surinkti 75 delegatus. O štai D. Trumpas jau gali būti ramus, kad dalyvaus prezidento rinkimuose.

Tad skandalingasis Niujorko verslininkas dabar jau planuoja žingsnius į priekį ir kuria strategiją nebe pirminiams, o jau prezidento rinkimams.

„Rengiuosi didžiausią dėmesį skirti kovai 15-oje arba daugiau valstijų, kurios nėra apsisprendusios“, – aiškino D. Trumpas.

Jis tikino, kad iš demokratų gali paveržti ir jų bastionus – Niujorko bei Kalifornijos valstijas. D. Trumpas dabar ketina nukreipti strategiją tik į demokratų kandidatės H. Clinton sutriuškinimą ir pažadėjo, kad „visiškai užbaigs“ savo įprotį pulti kolegas iš Respublikonų partijos, kuriuos įžeidinėjo visų pirminių rinkimų metu.

Tiesa, pačiam D. Trumpui dar teks susitvarkyti problemas savo štabe. Mat prieš užsitikrindamas nominaciją skandalistas sužinojo, kad iš jo štabo pasitraukia vadovas Rickas Wiley, kuris prisidėjo prie milijardieriaus sėkmės. Tačiau nominaciją užsitikrinęs D. Trumpas padėjėjo pasitraukimo nesureikšmino ir visą energiją skiria pašaipoms ir kritikai, skirtai H. Clinton.

„Lapkričio mėnesį pasirinkimas bus tarp dviejų programų: H. Clinton, kuriai svarbiausi donorai, ir manosios, kuri pirmiausia iškelia Ameriką“, – aiškino verslo magnatas ir pridūrė, kad konkurentė „paskelbė karą Amerikos darbininkui“ ir suformavo užsienio politikos palikimą, kuris pavirtęs „visišku chaosu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.