Pasaulyje

2016.05.29 22:00

Lenkija: PRG nėra nukreipta prieš Rusiją

Lenkija atkirto jai pagrasinusiam Vladimirui Putinui, kad pradėta statyti priešraketinio skydo bazė nekelia grėsmės Rusijos saugumui.

Užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis pareiškė, kad Kremliaus lyderis turėtų puikiai žinoti, jog prieš porą savaičių pradėta statyti bazė niekaip nesusijusi su Rusijos saugumu – ji skirta Europai ginti nuo raketų atakos iš Artimųjų Rytų. Tačiau W. Waszczykowskis naujienų agentūrai PAP pridūrė, kad amerikiečių karių ir daugiašalių NATO pajėgų buvimas iš tiesų yra atsakas į agresyvų Rusijos valdžios elgesį, kuriuo siekiama bauginti Lenkiją. Vis dėlto šis buvimas taip pat esąs gynybinis, ir Rusijai grėsmės nekeliantis.

Grasinimų Lenkijai ir Rumunijai, priėmusioms Jungtinių Valstijų priešraketinio skydo bazes, V. Putinas pažėrė užvakar lankydamasis Atėnuose.

 „Kaip jau tai nekelia mums grėsmės? Dar ir kaip kelia. Todėl dabar būsime priversti atitinkamai sureaguoti, ir jei dar vakar tos Rumunijos teritorijos dalys, kurios tiesiog nežinojo, ką reiškia būti taikinyje – šiandien mums teks imtis tam tikrų veiksmų, kurie užtikrins mūsų saugumą. Kartoju, tai atsakomieji veiksmai – atsakomieji. Nesiimame jokių žingsnių pirmieji. Tas pats ir su Lenkija. Lauksime, kol bus imtasi veiksmų – nieko nepradėsime daryti, nieko, kol nepamatysime raketų kaimyninėje teritorijoje“, – teigė Rusijos prezidentas V. Putinas.