Pasaulyje

2016.05.30 14:00

Į Vokietijos politikę dėl dvejonės apie pabėgėlius mestas tortas

ELTA2016.05.30 14:00

Vokietijoje į ultrakairiosios partijos „Die Linke“ narę Sarah Wagenknecht antifašistais pasiskelbę protestuotojai metė šokoladinį tortą, rašo „Deutsche Welle“.

Incidentas įvyko per partijos kongresą Magdeburge, o atsakomybę prisiėmę antifašistai pareiškė, kad politikė ne ką geresnė nei dešiniosios partijos „Alternatyva Vokietijai“ (Alternative fur Deutschland – AfD) nariai.

S.Wagenknecht sėdėjo pirmojoje eilėje ir klausėsi partijos vadovo Berndo Riexingerio kalbos, kai prie politikės priartėjęs vyras tėškė jai į veidą tortą. Torto gabaliukais aplipusi moteris padedama kolegų išėjo per šoninį išėjimą. Nusivaliusi torto likučius ji grįžo į viešbutį.

Partija „Die Linke“ užpildė skundą dėl moters ir vyro, kurie buvo išvesdinti iš patalpų, veiksmų.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmusi antifašistinė grupuotė „Tortas mizantropams“ („Torte fur Menschenfeinde“) kaltino S. Wagenknecht dėl jos pozicijos prieš pabėgėlius ir visuomenės pykčio pavertimo politiniais reikalavimais.

Ultrakairioji politikė sukritikuota dėl pasisakymų, kad ne visi pabėgėliai gali atvykti į Vokietiją bei dėl komentarų apie migrantus, kurie Naujųjų Metų naktį Kelne seksualiai priekabiavo ir apiplėšė šimtus moterų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt