Pasaulyje

2016.05.28 14:55

V. Putinas baigs savo vizitą Graikijoje aplankydamas vienuolyną

BNS 2016.05.28 14:55

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį baigs dviejų dienų vizitą Graikijoje aplankydamas Atono kalno vienuolių respubliką, kurią ortodoksai krikščionys laiko viena švenčiausių vietų.

V. Putinas, dažnai kalbantis apie savo stiprų ortodoksišką tikėjimą, dalyvaus rusų bendruomenės įsikūrimo Atono kalno vienuolių respublikoje Šiaurės Graikijoje 1000-ųjų metinių minėjime.

V. Putinas kartu su Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchu Kirilu apsilankys Šv. Panteleimono rusų vienuolyne Chalkidikės pusiasalio vakarinėje pakrantėje.

Rusija ir Graikija yra daugiausia ortodoksiškos valstybės ir palaiko glaudžius religinius ryšius.

Atono kalno respubliką sudaro 20 vienuolynų, tarp jų po vieną rusišką, serbišką ir bulgarišką. Ši bendruomenė turi autonomiją nuo Bizantijos imperijos laikų.

V. Putinas atskris į Salonikus, ir į tą atokų pusiasalį plauks laivu, lydimas Graikijos prezidento Prokopio Pavlopulo ir užsienio reikalų ministro Niko Kocijo.

N. Kocijas, buvęs komunistas, pernai nesutiko su kitų Europos Sąjungos šalių diplomatijos vadovų požiūriu į Ukrainos krizę, sakydamas, kad blokui reikėtų vengti „konvulsiškų“ veiksmų prieš Rusiją.

Penktadienį V. Putinas Atėnuose pasirašė kelias ekonomines sutartis su Graikijos premjeru Aleksiu Cipru per vizitą, turintį sustiprinti Maskvos ryšius su viena iš nedaugelio jai draugiškų šalių Europos Sąjungoje, kai tarp Rusijos ir Vakarų valstybių įtampa yra smarkiai padidėjusi.

Šis vizitas, kuris yra pirmoji V. Putino viešnagė ES nuo pernai gruodžio, buvo surengtas Rusijai ir Europai smarkiai nesutariant dėl konflikto Ukrainoje, įsiplieskusio 2014 metais. Bendrija tebetaiko Maskvai ekonomines sankcijas, kurios liepą gali būti vėl pratęstos.

V. Putinas atvyko į Graikiją tuo metu, kai Atėnai  negaili didelių pastangų, kad išbristų iš jau kelerius metus besitęsiančios recesijos. Graikų pareigūnai sakė, kad išplėsta prekyba su Rusija galėtų būti reikšminga ekonomikos gaivinimui.

ES lyderiai ateinantį mėnesį aptars, ar reikia pratęsti Rusijos bankininkystės, gynybos ir energetikos sektoriams taikomas sankcijas, kurių galiojimo terminas sukaks liepą.