Pasaulyje

2016.05.28 12:50

Viduržemio jūroje rasti 45 skenduoliai

ELTA 2016.05.28 12:50

Italijos karinis jūrų laivynas Viduržemio jūroje rado 45 skenduolius po to, kai penktadienį nuskendo pabėgėlius gabenusi valtis. Manoma, kad dar dešimtys žmonių dingo. Tai jau trečia didelė nelaimė Viduržemio jūroje per pastarąsias tris dienas, rašo AFP.  

Penktadienį Italijos pakrančių apsauga pasiuntė gelbėjimo laivus po to, kai gavo pagalbos prašymą ir buvo informuota, kad Viduržemio jūroje į vandenį įkrito 350 žmonių. Iš pusiau į vandenį panirusios didelės guminės valties karinis jūrų laivynas išgelbėjo 130 žmonių ir tęsė likusiųjų paiešką.

„Laivas „Vega“ iš skęstančios valties išgelbėjo 135 migrantus. Ištraukti 45 skenduoliai, o paieška tęsiama“, – karinis jūrų laivynas pranešė socialiniame puslapyje „Twitter“.

Europos Sąjunga stengiasi sumažinti nelegalios migracijos srautą. Tačiau atėjus geriems orams prieš prasidedant vasarai kilo nauja migracijos banga ir iš Libijos į Italiją bandoma persikelti valtimis.

Pakrančių apsauga pranešė penktadienį išgelbėjusi apie 1 900 žmonių iš 16 nelaimės signalą pasiuntusių valčių. Per paskutines 4 dienas prie Libijos krantų jau buvo išgelbėti 10 000 žmonių.

Tarptautinės migracijos organizacijos atstovas spaudai Flavio di Giacomo teigė, kad beveik pasiektas pernai metais užfiksuotas migracijos lygis Graikijos salose. Tuomet iš Turkijos į Graikiją kasdien persikeldavo tūkstančiai migrantų.

Šįmet į Italijos pietinius uostus jau atvyko apie 40 000 pabėgėlių.

Trečiadienį prie Libijos krantų apvirto žvejybos traleris gabenęs 650 žmonių. Italijos karinis jūrų laivynas nufilmavo tragediją ir sugebėjo išgelbėti 560 žmonių. Tačiau mažiausiai 5 žmonės žuvo, o 100 dingo be žinios. Ketvirtadienį apsivertus dar vienam laivui paskendo iki 30 žmonių.