Pasaulyje

2016.05.28 10:50

Kaip D. Trumpas Maskvoje draugų ir gražuolių ieškojo

15min.lt2016.05.28 10:50

2013 metų grožio konkursas „Mis Visata“ („Miss Universe“) paaiškina Donaldo Trumpo, numanomo JAV Respublikonų partijos kandidato prezidento rinkimuose, meilę Rusijai ir neslūgstantį jo susidomėjimą šios šalies prezidentu Vladimiru Putinu, rašo „Politico“.

Beveik prieš trejus metus, 2013-ųjų birželio 18 dieną, D. Trumpas netvėrė džiaugsmu. Jis ką tik sužinojo, kad tų pačių metų lapkritį nuskraidins kelias dešimtis gražiausių pasaulio moterų į Rusiją.

„Mis Visatos“ konkursas bus tiesiogiai transliuojamas iš MASKVOS, RUSIJOS lapkričio 9-ąją, – „Twitter“ tada parašė D. Trumpas, kuriam tuomet priklausė šis konkursas. – Didelė šventė, kuri suartins mūsų šalis!“

Suprasti Rusiją padėjo grožio konkursas?

O gal ne tik šalis? Mat tą pačią dieną D. Trumpas „Twitter“ sučiulbėjo ir taip: „Kaip manote, ar Putinas apsilankys „Mis Visata“ konkurse? Jei taip, ar jis taps mano nauju geriausiu draugu?“

Dabar, kai milijardierius jau priartėjęs prie respublikonų nominacijos JAV prezidento rinkimuose, daug kas stebisi jo kalbomis apie norą susidraugauti su V. Putinu – juk šiaip Vašingtonas Maskvą dėl agresijos Ukrainoje yra izoliavęs.

Tačiau D. Trumpas pats yra sakęs, kad Rusiją jis pažįsta būtent iš „Mis Visata“ konkurso 2013-aisiais, kai atvykėlis iš Manhatano smalsiai stebėjo 86 dalyves. To milijardieriui, regis, užtenka.

„Aš gerai pažįstu Rusiją, – „Fox News“ gegužės pradžioje sakė D. Trumpas. – Prieš dvejus ar trejus metus ten vyko didelis mano renginys, jis praėjo neįtikėtinai sėkmingai.“

Paklaustas, ar Maskvoje susitiko su V. Putinu, jis į kalbas nesileido – tiesiog pridūrė, kad bendravo „su daug žmonių“. Ir tęsė: „Žinote, ką? Jie (Rusija, – red.) nori draugauti su Jungtinėmis Valstijomis. Argi nebūtų smagu, jei mes su kuo nors sutartume?“

Kritikai šaiposi iš tokių kalbų, esą D. Trumpui pavyko suprasti Rusiją ir jos sudėtingą politiką per vieną vienintelį grožio konkursą. Tačiau vien istorija, kaip jis atvežė „Mis Visatą“ į Maskvą, parodo, kas magnatui padėjo suformuoti požiūrį į Rusiją ir į V. Putiną.

Susidraugavo su panašiu magnatu

Istorijos epicentre – D. Trumpo santykiai su Arasu Agalarovu, kuris, kaip ir amerikietis, yra milijardierius nekilnojamojo turto magnatas, ir jo 36 metų sūnumi Eminu – popmuzikos atlikėju, norinčiu nerti į tarptautinius vandenis. Vienos jo dainos vaizdo klipe pasirodo būtent D. Trumpas.

Agalarovai – tik du iš kelių ypač turtingų rusų, su kuriais D. Trumpas yra vystęs verslą. Milijardierius ir pats atviras.

„Mane visada domino statybos Rusijoje“, – 2013 metais sugrįžęs iš Maskvos „The New York Post“ tvirtino magnatas, kuris nepamiršo pasigirti: „Salėje buvo beveik visi oligarchai.“

Vyresnysis Agalarovas 1956 metais gimė Azerbaidžane ir dabar, žurnalo „Forbes“ skaičiavimu, yra sukaupęs turto beveik už 1,3 mlrd. dolerių.

Prie tokios sėkmės Rusijoje negali neprisidėti Kremlius. Taip ir šiuo atveju – A. Agalarovo kompanija „Crocus Group“ laimėjo konkursą statyti du stadionus, kuriuose bus žaidžiama per 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą.

V. Putinas ir pats asmeniškai yra palaiminęs A. Agalarovo veiklą – 2013 metais per ceremoniją Kremliuje prezidentas apdovanojo verslininką garbės medaliu.

Kaip ir D. Trumpas, A. Agalarovas puikuojasi materialia prabanga. Šis 60-metis prie Maskvos yra pastatęs ištaigingą pastatų kompleksą, kuriame supiltas paplūdimys, šniokščia krioklys. „Crocus Group“ priklauso ir elitinis prekybos centras, kuris, kaip skelbiama jo tinklalapyje, „apsipirkimą paverčia meno forma“.

Domino nekilnojamojo turto projektai

Tiesa, ne vyresnysis, o jaunesnysis Agalarovas – Eminas – įsuko įvykių, galiausiai atskraidinusių D. Trumpą į Maskvą, grandinę.

Eminas kuria gana lėkštą muziką ir nuolat pozuoja paparaciams – tiesa, samdytiems jo paties – naktiniuose klubuose, paplūdimiuose ar prie baseinų. Jis dažnai dėvi marškinėlius su, pavyzdžiui, tokiais užrašais: „Staigmena, aš ir vėl girtas.“

Su D. Trumpu jį sieja grožio karalienė – 2013-aisiais Emino singlo „Amor“ klipe suvaidino „Mis Visata 2012“ Olivia Culpo. Vėliau konkurso rengėjai kartu su O. Culpo atvyko į Maskvą susitikti su tėvu ir sūnumi Agalarovais – čia apsilankė ir D. Trumpas.

Įtikinti amerikietį atvežti „Mis Visatą“ į Maskvą Agalarovams sunku nebuvo. 2013 metų konkursas vyko vienoje A. Agalarovo valdomoje 7,5 tūkst. vietų salėje „Crocus City Hall“.

„Mes tiesiog susitikome. Visi vieni kitiems patikome, tad paspaudėme rankas ir po savaitės pasirašėme sutartį“, – „Forbes“ vėliau pasakojo Eminas. Jis pridūrė, kad grožio konkurso Maskvoje kaina siekė 20 mln. dolerių.

D. Trumpas istoriją kiek pagražino, kai paskelbė, kad Rusija varžytuvėse dėl teisės surengti „Mis Visatą“ įveikė 17 kitų šalių: „Maskva pasaulyje dabar yra labai svarbi vieta, o mūsų partneriais tapo Agalarovai – viena didžių Rusijos šeimų.“

Amerikietis turtuolis nusprendė nepaminėti kito motyvo, kodėl panoro susidraugauti su Agalarovais, – stambių nekilnojamojo turto projektų Maskvoje, kuriuos, regis, aptarė Rusijos sostinėje.

Užtrenkė duris Edwardui Snowdenui

Be to, D. Trumpas greičiausiai jau jaudinosi dėl galimo pasimatymo su V. Putinu. Jo negąsdino tai, kad Rusijos įvaizdis JAV buvo pradėjęs šlyti – dvi savaitės prieš paskelbiant žinią, jog „Mis Visata“ keliauja į Maskvą, V. Putinas pasirašė įstatymą, uždraudusį „homoseksualų propagandą“.

Galiausiai panašiu metu į Maskvą atskrido JAV valstybės paslapčių tekintojas E. Snowdenas. Rusija suteikė jam laikinąjį prieglobstį, galiojantį ir amerikiečius siutinantį iki šiol.

D. Trumpas yra sakęs, kad E. Snowdeną reikėtų nubausti mirtimi: „Juk žinote, kaip mes elgdavomės su išdavikais, ar ne?“ Tačiau homofobiški manevrai Rusijos Valstybės Dūmoje ant konkurso metė ilgesnį šešėlį.

Renginio vedėjas, homoseksualus aktorius Andy Cohenas pareiškė atsisakantis „kelti koją į Rusiją“. Be to, daugiau nei 30 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, kurioje buvo prašoma perkelti „Mis Visatą“ į kitą šalį.

Bet D. Trumpui patarimai kažkaip reaguoti į atvirą ir valstybinę homofobiją Rusijoje nerūpėjo. Jis net pradėjo aiškinti, kad „daug gėjų“ paragino jį toliau ruoštis konkursui Maskvoje – esą „ten nuvykę mes galbūt pakeistume jų nuomonę“.

Žinoma, į lapkričio 9-osios renginį amerikietis paskubėjo pakviesti ir Rusijos prezidentą: „Tikrai žinau, kad jis labai nori atvykti. Bet reikia palaukti. Jis dar neatsiliepė, bet buvo pakviestas.“

E. Snowdenui, tiesa, durys buvo užtrenktos. D. Trumpas „Twitter“ parašė: „Žinutė E. Snowdenui: tau patekti į „Mis Visatą“ draudžiama. Nebent nori, jog parvežčiau namo, kad stotum prieš teisingumą!“

„Twitter“ nestigo ir magnato pagyrų Rusijos sostinei: „Mane ką tik pavežiojo po Maskvą – puikūs, daug dirbantys žmonės. MIESTE TIEK DAUG ENERGIJOS!“

Grįžęs iš Rusijos gyrė šalį

Maskvoje D. Trumpą pasitiko raudonas kilimas. Bet taip pat – nepatogūs klausimai, ar Eminas Agalarovas nusipelnė vietos ant scenos, kur pasirodė tokios žvaigždės kaip grupės „Aerosmith“ lyderis Stevenas Tyleris.

V. Putinas tada taip ir nepasirodė. Bet renginys praėjo sklandžiai – nugalėjo 25-erių venesuelietė Gabriela, o garsusis svečias iš Amerikos 1 val. ryto dar apsilankė dūzgėse, kur, liudininkų teigimu, buvo itin gausiai vartojama degtinė.

Žinoma, buvo ir dar vienas susitikimas su Agalarovais. Įžengti į Maskvos nekilnojamojo turto rinką D. Trumpas siekė ir anksčiau – 2008-aisiais į Rusijos sostinę žvalgybų buvo pasiųstas jo sūnus Donaldas jaunesnysis, be to, prieš tai amerikietis svarstė, ar prisidėti prie viešbučių „Moskva“ ir „Rossija“ rekonstrukcijos.

„Man patraukli Rusijos rinka“, – jau 2013 metais neslėpė D. Trumpas, kuris netrukus užbombardavo tinklą „Twitter“ žinutėmis apie Maskvą.

„Tik ką grįžau iš Rusijos – labai daug išmokau, – parskridęs į Niujorką rašė milijardierius. – Maskva – labai įdomi ir nuostabi vieta! JAV TURI ELGTIS PROTINGAI IR STRATEGIŠKAI.“

Žinoma, jis ir vėl išskyrė Agalarovus, į kuriuos net kreipėsi tiesiogiai: „Savaitgalis su jumis ir jūsų šeima praėjo puikiai. Toliau – „TRUMP TOWER“ Maskvoje“.

Klipe nusifilmavo D. Trumpas

202 metrų aukščio dangoraižis „Trump Tower“ jau stovi Niujorke, bet Rusijos sostinėje analogiškas pastatas taip ir neatsirado – galbūt dėl to, kad D. Trumpas netrukus nusprendė dalyvauti JAV prezidento rinkimuose.

Tačiau Agalarovai nepamiršo savo įtakingo draugo Amerikoje. D. Trumpui vos palikus Maskvą Eminas išleido kitos savo dainos „In Another Life“ vaizdo klipą – jame pasirodo ne tik „Mis Visatos“ gražuolės, bet ir JAV magnatas.

Neva miegantį Eminą klipo pabaigoje jis prikelia žodžiais: „Eminai, kelkis! Tu visada vėluoji. Tu – dar vienas gražuolis. Tikrai mane išvarginai. Tu atleidžiamas!“

Kitais metais D. Trumpas specialiu vaizdo kreipimusi netgi pasveikino Eminą su 35-uoju gimtadieniu, kuriame teigė: „Negaliu patikėti, kad tau jau 35-eri. Tu esi laimėtojas, esi čempionas!“

Amerikietis iki šiol nėra atskleidęs, ar susitiko su V. Putinu. Tačiau, regis, bent jau rusų nuomonę apie šalies prezidentą nujaučia: „Jis labai populiarus. Žmonėms patinka tai, ką jis daro, kam jis atstovauja.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.