Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.27 22:06

V. Putinas atvyko į Graikiją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį po pietų atvyko į Graikiją, kur per dvi dienas bandys stiprinti šalių bendradarbiavimą. Šio vizito metu tarp Atėnų ir Maskvos bus pasirašytos keletas tarpusavio bendradarbiavimo sutarčių.

Po devynerių metų pertraukos Rusijos lyderis kartu su šešiais kabineto nariais atvyko į Graikiją. Iš oro uosto jis išvyko susitikti su Graikijos prezidentu Prokopiu Pavlopoulosu ir premjeru Alexiu Cipru. Per susitikimą jie aptars šalių bendradarbiavimą.

V. Putinas bando vieną geriausiai Rusijos atžvilgiu nusiteikusių Europos Sąjungos šalių palenkti į savo pusę. Po daugiau nei mėnesio baigs galioti sankcijos, kurias ES taiko Rusijai. V. Putinas galbūt tikisi, kad palenkęs Graikiją, kuri jau vieną kartą priešinosi sankcijų Rusijai pratęsimui, sugebės sumažinti Bendrijos vienybę šiuo klausimu. 

Rusijos prezidentas turėtų pasirašyti keletą ekonominio bendradarbiavimo sutarčių, tačiau, išskyrus turizmo sektorių, dažnai šių šalių sutartys taip ir nebūna įgyvendintos. Pasak Graikijos žiniasklaidos, Rusija suinteresuota investuoti į šalies geležinkelių bendrovę, taip pat Salonikų uostą. Tačiau dėl šio uosto įsigijimo Rusija turi daug turtingesnę konkurentę – Kiniją. Kinija yra daug investavusi į Pirėjo uostą ir nori dar labiau plėstis finansinių sunkumų krečiamoje šalyje.

Rusija jau kurį laiką ieško, kaip pastatyti pietinį dujotiekį, per kurį gamtinės dujos pasiektų Vakarų Europą, aplenkdamos Ukrainą.

Šalys kitą mėnesį taip pat planuoja sukurti bendras žemės ūkio bendroves. Graikijos žemės ūkio eksportas labai stipriai nukentėjo, kai Bendrija Rusijai pradėjo taikyti ekonomines sankcijas, o Rusija nebeįsileido produkcijos iš 28-ių šalių sąjungos.   

Ketvirtadienį Kremlius teigė, kad svarbiausi šio vizito klausimai yra ekonominiai, tačiau akivaizdu, kad V. Putinas vyksta į Atėnus ir paieškoti galimų sąjungininkų ES, kuri po Krymo aneksijos į Rusiją žiūri kreivai.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi