Pasaulyje

2016.05.27 16:31

N. Savčenko: jeigu jums reikia, tai aš būsiu prezidente

DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.27 16:31

Pilotė Nadija Savčenko, išlaisvinta iš Rusijos kalėjimo, paskelbė esanti pasirengusi tapti Ukrainos prezidente, perduoda „Interfax“. Lakūnė taip pat sako esanti pasirengusi derėtis su prorusiškais separatistais, kad būtų paleisti kiti karo belaisviai.

„Ukrainiečiai, jeigu jums reikia, kad būčiau prezidente, tai aš būsiu prezidente“, – jos žodžius cituoja „Ukrainskaja pravda“.

N. Savčenko pažymėjo, kad nėra įsitikinusi, kad „žmonės jau išmoko balsuoti ne už grikius“. Iki tol pilotė kalbėjo, kad labai mėgsta savo darbą ir nori skraidyti.

Tai pilotė kalbėjo pirmojoje po paleidimo spaudos konferencijoje.

N. Savčenko taip pat sako esanti pasirengusi derėtis su prorusiškais separatistais, kad būtų paleisti kiti karo belaisviai. Lakūnės teigimu, jei jie yra pasirengę derėtis, ukrainiečiai turi rasti su jais bendrą kalbą.

Pasak Kijevo, šiuo metu nelaisvėje Rusijoje, Kryme ar Ukrainos rytuose yra 174 ukrainiečiai.

N. Savčenko nuo 2014 metų vasaros iki 2016 metų gegužės 25 dienos buvo suimta Rusijoje, jai pateikti kaltinimai bendradarbiavus nužudant Rusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanijos darbuotojus. Po nuosprendžio Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jai suteikė malonę ir N. Savčenko buvo iškeista į du Ukrainoje nuteistus Rusijos piliečius Aleksandrą Aleksandrovą ir Jevgenijų Jerofejevą.

Arešto laikotarpiu N. Savčenko tapo Aukščiausiosios Rados deputate nuo partijos „Tėvynė“ („Batkivščina“), Ukrainos delegacijos Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje nare ir gavo Ukrainos didvyrės vardą. Jos išdavimo Maskvos reikalavo Kijevas, Vašingtonas, Paryžius, Berlynas ir kitų šalių vadovai.

2014 metais Ukrainos prezidentu tapo Petro Porošenka. Valstybės vadovas šalyje renkamas penkerių metų kadencijai.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
COVID-19 pandemija Vokietijoje
COVID-19 TRUMPAI 10