Pasaulyje

2016.05.26 22:45

D. Trumpas užsitikrino respublikonų nominaciją prezidento rinkimams

BNS2016.05.26 22:45

JAV milijardierius Donaldas Trumpas jau surinko magišką delegatų skaičių, kurio pakanka, kad asmuo būtų įvardintas Respublikonų partijos kandidatu į prezidento postą. Tuo baigiasi netikėtas palankumo jam pakilimas politiniame kraštovaizdyje ir paruošta dirva rudeninei prezidento rinkimų kampanijai.

D.Trumpą į aukštumas naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) vedamoje delegatų statistikoje nedidelė laisvų partijos delegatų grupė, kurie sakė šiai agentūrai remsią D. Trumpą liepą per Respublikonų nacionalinį suvažiavimą Klivlande. Tarp šių asmenų yra ir Respublikonų skyriaus Oklahomoje pirmininkė Pam Pollard.

„Manau, jis patraukė dalį mūsų elektorato, kuriems nepatinka, kur mūsų šalis yra, – sakė ji. – Man visai paprasta palaikyti D. Trumpą“.

Respublikonų nominacijai laimėti pakaktų 1237 delegatų, o D.Trumpas jų jau turi 1238. Per likusius pirminius rinkimus penkiose valstijose (Kalifornijoje, Montanoje, Naujajame Džersyje, Naujajame Meksike, Šiaurės Dakotoje ir Pietų Dakotoje) birželio 7 dieną, kai bus renkami 303 delegatai, D. Trumpas nesunkiai dar papildys savo šalininkų skaičių ir išvengs ginčų per suvažiavimą Klivlande.

Be kita ko, ABC laidoje „Jimmy Kimmel Live“ D.Trumpas trečiadienį pareiškė, kad būtų laimingas dalyvauti debatuose su Demokratų partijos pretendentu Vermonto senatoriumi Bernie Sanders dar iki pirminių rinkimų Kalifornijoje.

B. Sandersas šį iššūkį priėmė.

Anksčiau, pirmadienį, Demokratų favoritė kovoje už partijos kandidato į JAV prezidentus statusą Hillary Clinton atmetė kvietimą dalyvauti paskutiniuose kampanijos debatuose su varžovu B. Sandersu.

Nors H. Clinton beveik neabejotinai laimės Demokratų partijos nominaciją, B. Sandersas atmeta raginimus trauktis ir sako, kad kelias jam vis dar yra atviras.

Tačiau viena iš apklausų, kurios rezultatus pirmadienį paskelbė Los Andželo transliuotojas KABC, parodė, kad H. Clinton persvara prieš B. Sandersą Kalifornijoje didėja ir kad ją dabar remia 57 proc., o B. Sandersą – 39 proc. kaliforniečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.