Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.18 12:46

Kremlius: naujasis Kipro mokestis bankų indėliams „neteisingas ir pavojingas“

ELTA 2013.03.18 12:46

Siūlomą mokesčio Kipro bankuose laikomiems indėliams įvedimą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino „neteisingu, neprofesionaliu ir pavojingu“. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

Siūlomą mokesčio Kipro bankuose laikomiems indėliams įvedimą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino „neteisingu, neprofesionaliu ir pavojingu“. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

„V. Putinas pareiškė, kad šis sprendimas, jei jis bus patvirtintas, bus netesingas, neprofesionalus ir pavojingas“, Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo žodžius cituoja Rusijos naujienų agentūros.

Tai V. Putinas pareiškė per neeilinį susitikimą su savo administracijos ir ekonomikos patarėjais, kuriame aptarė siūlomo Kipro mokesčio klausimą.

Euro zonos finansų ministrai ir Tarptautinis valiutos fondas penktadienį Briuselyje susitarė dėl 10 mlrd. eurų finansinės paramos Kiprui, kuris mainais turės taikyti „skausmingas“ priemones indėlininkams. Pagal pirminį susitarimą su kreditoriais buvo numatyta, kad visi indėliai, laikomi Kipro bankuose, bus apmokestinami vienkartiniu 6,75 proc. mokesčiu, jeigu banke laikoma suma yra iki 100 tūkst. eurų, o jeigu suma viršija 100 tūkst. eurų - 9,9 proc. mokesčiu.

V. Putino pozicija skiriasi nuo Rusijos finansų ministerijos nuomonės. Finansų ministro pavaduotojas Sergejus Šatalovas anksčiau skelbė, kad mokesčio įvedimas - būtinas. Kartu valdininkas pabrėžė, kad sprendimas dėl papildomos rinkliavos gali būti sušvelnintas. Tiesa, vėliau finansų ministras Antonas Siluanovas sakė nemanąs, kad toks mokestis įvestas pagrįstai, informuoja „Interfax“.

Tuo tarpu Rusijos ekonomikos plėtros ministerija pranešė, kad mokestis vargu ar atsilieps kapitalo pritekėjimo-nutekėjimo Rusijoje duomenims.

Kad naujoji iniciatyva įsigaliotų, tam turi pritarti Kipro parlamentas. Iš pradžių manyta, kad parlamentarai aptars klausimą dėl mokesčio sekmadienį, bet vėliau posėdis buvo nukeltas iki pirmadienio. Neatmetama galimybė, kad parlamentas balsuos prieš nepopuliariąją priemonę.

Anksčiau skelbta, kad tam, jog Kipro gyventojai neatsiimtų visų pinigų iš bankų iki naujojo mokesčio įvedimo, visiems bankams buvo uždrausta vykdyti piniginius pervedimus. Dauguma bankų Kipre kovo 18 dieną uždaryti, nes saloje pirmadienį poilsio diena.

Jeigu indėlių mokesčiui vis dėlto bus pritarta, nuo to nukentės ne tik Kipro gyventojai, bet ir kitų šalių piliečiai. „The Financial Times“ vertinimu, Kipro bankuose laikomi Rusijos indėliai sudaro iki trečdalio visų indėlių Kipre.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi