Pasaulyje

2016.05.26 14:20

B. Obama: apsilankymas Hirošimoje pabrėš „labai realią“ konfliktų riziką

BNS2016.05.26 14:20

JAV prezidento Baracko Obamos istorinis vizitas Hirošimoje pabrėš karų grėsmę ir būtinybę siekti taikos, Amerikos lyderis pareiškė ketvirtadienį Japonijoje vykstančio Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo kuluaruose.

„Noriu dar kartą pabrėžti egzistuojančią labai realią (konfliktų) riziką ir būtinybę nedelsiant veikti, kurią turėtume jausti mes visi“, – B. Obama sakė žurnalistams Isės-Šimos regione už 300 km į pietvakarius nuo Tokijo.

Jis penktadienį taps pirmuoju pareigas einančiu JAV prezidentu, aplankiusiu Hirošimos miestą, tapusį pirmojo pasaulyje atominio bombardavimo taikiniu. B. Obama sakė, kad 1945 metų rugpjūčio 6-ąją įvykdyta ataka buvo „lūžio taškas naujausių laikų istorijoje“.

„Su šiuo dalyku mums visiems yra tekę susidurti – vienaip arba kitaip“, – aiškino jis.

Hirošimos bombardavimas nusinešė apie 140 tūkst. žmonių gyvybių. Kai kurie žuvo iš karto, sudeginti milžiniško ugnies kamuolio, o daugelis kitų mirė dėl sužalojimų arba spinduliuotės sukeltų ligų vėlesnėmis savaitėmis, mėnesiais ir metais.

B. Obama pastebėjo, kad ta ataka nebėra giliai įsirėžusi dabartinės kartos sąmonėje, kaip buvo Šaltojo karo dešimtmečiais.

„Tačiau vieno branduolinio įvykio fonas gilumoje tebeslegia mūsų vaizduotę“, – pridūrė prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.