Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.18 12:28

Taivanas ketina nukreipti į Kiniją savo raketas

ELTA 2013.03.18 12:28

Taivanas, anot žiniasklaidos, ketina nukreipti raketas į Kiniją. Kitais metais salos centrinėje dalyje bus dislokuota 50 naujų vidutinio nuotolio raketų, rašo laikraštis „China Times“. „Yun Feng“ tipo raketos, kurių veikimo nuotolis yra daugiau kaip 1 000 km, esą bus nukreiptos į tokius karinius taikinius, kaip armijos bazės ir oro uostai Pietryčių Kinijoje.

Taivanas, anot žiniasklaidos, ketina nukreipti raketas į Kiniją. Kitais metais salos centrinėje dalyje bus dislokuota 50 naujų vidutinio nuotolio raketų, rašo laikraštis „China Times“. „Yun Feng“ tipo raketos, kurių veikimo nuotolis yra daugiau kaip 1 000 km, esą bus nukreiptos į tokius karinius taikinius, kaip armijos bazės ir oro uostai Pietryčių Kinijoje. Taivano gynybos ministerija šios informacijos nekomentuoja, praneša agentūra AFP.

Praėjusią savaitę Kinijos Liaudies Suvažiavimas pritarė biudžetui, kuriame numatytas ženklus karinių išlaidų didinimas. Šalies išlaidos gynybai didės 10,7 proc. ir sudarys 720 mlrd. juanių (88 mlrd. eurų). Naujasis Kinijos vadovas Xi Jinpingas pareiškė, kad kariuomenė turi saugoti „nacionalinį suverenitetą ir saugumą“.

Pekinas nuo 1949 metų revoliucijos laiko Taivaną separatistine provincija ir siekia susivienijimo pagal savo sąlygas. Įtempti abiejų pusių santykiai smarkiai pagerėjo, kai prie Taivano vairo stojo Kinijai draugiškas prezidentas Ma Ying Jeou. Tačiau Pekinas ir toliau neatmeta karinio įsikišimo galimybės, jei Taivanas formaliai pasiskelbs nepriklausomu.

„China Times“ duomenimis, Taivanas jau kuris laikas tobulina „Yun-Feng“ raketas, kad galėtų apsiginti nuo Kinijos. Kuriant šias raketas, šalis sulaukė neįvardijamos Europos šalies paramos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi