Pasaulyje

2021.04.01 19:12

Pakistanas atidėjo sprendimą atnaujinti dvišalę prekybą su Indija

ELTA2021.04.01 19:12

Pakistanas ketvirtadienį pranešė, kad atideda sprendimą atnaujinti dvišalę prekybą su Indija. Toks šalies žingsnis sukėlė abejonių dėl branduoliniais ginklais apsiginklavusių kaimynių santykių normalizavimo.

„Vyriausybė nesiėmė jokio sprendimo atnaujinti prekybą su Indija“, – žurnalistams sakė Pakistano technologijų ir mokslo ministras Fawadas Chaudhry.

Anot jo, Ekonominio koordinavimo komiteto (ECC) sprendimas leisti importuoti iš Indijos medvilnę ir cukrų buvo rekomendacinio ir neįpareigojančio pobūdžio.

ECC apie savo sprendimą priėmė praėjus kelioms dienoms po to, kai šalių premjerai vienas kitam siųstuose laiškuose pareiškė norą palaikyti taikius dvišalius santykius.

Vasarį abi valstybės sutarė laikytis paliaubų ginčijamame Kašmyro regione.

Nuo paliaubų sutarties pasirašymo 2003 m. prie Kašmyrą į dvi dalis padalijančios 740 km ilgio vadinamosios Kontrolės linijos žuvo daugiau kaip 300 pakistaniečių.

Vaizdinga Himalajų teritorija yra Pakistano ir Indijos ginčo centre. Iš viso šalys kovėsi trijuose karuose, du iš jų buvo būtent dėl Kašmyro.

2019 m. Indijai aneksavus šio regiono dalį, Pakistanas sumažino su Indija turimų diplomatinių ryšių apimtį, nutraukė dvišalę prekybą ir sustabdė tarpvalstybinį transportą.

Žmogaus teisių ministrė Shireen Mazari teigė, kad premjeras Imranas Khanas aiškiai nurodė, jog negali būti „jokio santykių normalizavimo“, kol Indija neužbaigs neteisėtų, su Kašmyru susijusių veiksmų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.