Pasaulyje

2016.05.25 16:04

Lenkijoje įtariamasis prisipažino padėjęs Vroclave bombą, kuri vėliau sprogo

BNS2016.05.25 16:04

Lenkijos policijos suimtas 22 metų chemijos studentas per apklausą prisipažino viešojo transporto autobuse pietvakariniame Vroclavo mieste padėjęs savadarbę bombą, kuriai sprogus buvo sužeistas vienas žmogus, trečiadienį pranešė prokuroras.

Per šį praėjusį ketvirtadienį įvykusį išpuolį, buvo sužeista viena pagyvenusi moteris, kai sprogstamosios medžiagos ir vinių pridėtas greitpuodis detonavo gatvėje prie autobuso, kurio vairuotojas suspėjo tą bombą išnešti į lauką.

Įtariamasis, įvardytas kaip Pawelas R., buvo suimtas antradienį per didelę policijos operaciją Šprotavos mieste Liubušo vaivadijoje, savo giminaičių bute.

Trečiadienį minėtas Vroclavo politechnikos universiteto chemijos fakulteto trečiakursis buvo apklaustas prokurorų, kurie jį apkaltino mėginimu nužudyti daug žmonių, panaudojant sprogmenis. Jeigu įtariamojo kaltė būtų įrodyta, jam grėstų laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Vroclavo prokuratūros vadovas Robertas Tomankiewiczius sakė, kad įtariamasis prisipažino palikęs tą užtaisą autobuse, bet atsisakė atsakinėti į klausimus, pasinaudojęs teise neliudyti prieš save.

R. Tomankiewiczius pridūrė, kad prokurorai prašys teismo leisti suimti įtariamąjį trims mėnesiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.