Pasaulyje

2016.05.25 14:51

Švedija paliko galioti arešto orderį J. Assange`ui

ELTA 2016.05.25 14:51

Švedijos teismas paliko galioti Europos arešto orderį „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange`ui. Trečiadienį buvo atmestas atitinkamas J. Assange`o advokatų prašymas, informuoja agentūra AFP.

J. Assange`as ir toliau yra „įtariamas išprievartavimu“, pareiškė teismas. Be to, esą ir toliau kyla pavojus, kad jis sieks išvengti teisingumo.

Europos arešto orderis suimti J. Assange`ą buvo išduotas 2010 metais, kai buvo gautas pareiškimas apie jo įvykdytą išprievartavimą. Dėl to Švedijos pareigūnai nori jį apklausti.

Australas kaltinimus vadina politiškai motyvuotais. Jis 2012-aisiais pabėgo į Ekvadoro ambasadą Londone, kad nebūtų suimtas. Nuo tada jis ten gyvena.

Jei būtų išduotas Švedijai, J. Assange`as baiminasi vėliau būti perduotas JAV, kur jam dėl paslapčių išdavimo gresia ilgas kalinimas ar net mirties bausmė.

J. Assange`ui vasarį buvo įsiplieskusi viltis atgauti laisvę. Tada Jungtinių Tautų darbo grupė priėjo prie išvados, kad australo buvimas ambasadoje yra „savavališkas kalinimas“. Jis dėl to esą turi teisę į kompensaciją.