Pasaulyje

2016.05.25 12:19

EP pirmininkas Idomenio pabėgėlių stovyklą pavadino „ES gėdos dėme“

ELTA 2016.05.25 12:19

Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas Idomenio pabėgėlių stovyklą Graikijoje pavadino „gėdos dėme Europos Sąjungos (ES) valstybėms“. Tai pirmiausiai taikytina toms narėms, „kurios nėra pasiruošusios priimti pabėgėlių ir kurios palieka graikus vienus su šia problema“, – sakė jis Vokietijos laikraščiui „Neue Osnabruecker Zeitung“. Anot M. Schulzo, „valstybės, kurios atkakliai priešinasi priimti pabėgėlius, įstūmė ES į tokią situaciją“, praneša agentūra „dpa“.

Graikijai, kurią yra ištikusi didelė ekonominė ir finansinė krizė, esą ir pabėgėlių klausimu skubiai reikia pagalbos ir solidarumo.

„Mes negalime palikti Graikijos vienos su pabėgėlių problema“, – pažymėjo EP vadovas ir dar kartą pareikalavo didesnio visų 28 ES šalių indėlio sprendžiant šį klausimą.

Trečiadienį Graikijos policija tęsė antradienį pradėtą pabėgėlių iškeldinimą iš Idomenio. Pranešama, kad akcija vyksta sklandžiai.

Nuo kovo mėnesio stovykloje gyveno mažiausiai 8 000 žmonių, kadangi buvo uždaryta Graikijos ir Makedonijos siena.

Nors migrantai ir pabėgėliai gyveno siaubingomis sąlygomis, dauguma jų anksčiau priešinosi Graikijos vyriausybės pastangoms, kuriomis buvo siekiama priversti migrantus ir pabėgėlius palikti stovyklą.