Pasaulyje

2016.05.25 12:11

Pietų Korėjos teismas atmetė tos pačios lyties asmenų santuokas

BNS2016.05.25 12:11

Pietų Korėjos teismas trečiadienį atmetė garsaus kino režisieriaus gėjaus ir jo partnerio ieškinį dėl teisinio statuso jų santuokai – pirmąją tokio pobūdžio bylą.

Režisierius Kim Jho Gwang-Soo ir jo ilgametis partneris Kim Seung-Hwanas 2013 metų rugsėjį Seule surengė vestuvių ceremoniją ir pateikė vietos administracijai santuokos įregistravimo dokumentus, kurie buvo atmesti.

Nors homoseksualumas Pietų Korėjoje nėra nelegalus, tos pačios lyties asmenų santuokos nėra pripažįstamos ir šalis išlieka labai konservatyvi lytinės tapatybės klausimais.

Pora pernai liepą užginčijo sprendimą pateikdama ieškinį, bet trečiadienio sprendimas yra palankus vietos administracijai.

„Aplinkybės dėl santuokos pasikeitė,... bet kol nėra atskiro įstatymo, tos pačios lyties asmenų sąjungos pagal esamą teisinę sistemą negalima pripažinti santuoka“, – sakoma Seulo vakarų rajono teismo pareiškime.

Kim Jho Gwang-Soo ir Kim Seung-Hwanas yra garsiausia gėjų pora Pietų Korėjoje, o jų ieškinys dėl santuokos liudijimo buvo pirmas toks.

„Apgailestaujame dėl teismo sprendimo,... bet matėme, kad taip bus“, – AFP sakė Kim Seung-Hwanas, kuris pridūrė, kad pora ketino teikti apeliaciją.

Poros advokatė Ryu Min-Hee sakė, jog ieškinyje buvo argumentuojama, kad civilinė teisė turėtų būti vertinama per „lyties požiūriu neutralią“ prizmę, kuri palaiko lygių teisių nuostatas konstitucijoje.

„Kai abejojama, visi įstatymai turėtų būti interpretuojami konstituciškai“, – sakė ji.

Gėjai ir translyčiai asmenys Pietų Korėjoje gyvena dažniausiai tarsi po didinamuoju stiklu. Daugelis šioje šalyje homoseksualumą vis dar laiko užsienietišku reiškiniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.