Pasaulyje

2021.03.31 15:49

Kas trečias nuo COVID-19 miręs žmogus – Brazilijos gyventojas, bet prezidentas siūlo nesiskųsti

Indrė Urbaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.31 15:49

Brazilijoje fiksuojant naują koronaviruso mirčių rekordą, pirmą kartą šalies istorijoje iš pareigų pasitraukė kariuomenės, jūrų ir oro pajėgų vadovai. Ekspertai teigia, kad šalies prezidentas susiduria su didžiausia politine krize nuo išrinkimo užpernai.

Brazilijoje stringa ir gyventojų skiepijimas. Šalis yra antra pasaulyje pagal koronaviruso atvejų skaičių, čia fiksuojama maždaug trečdalis pasaulio mirčių.

Ilgametis greitosios vairuotojas Jose Inacio Robert šį kartą paciento vietoje, keliavo žinomu maršrutu. Dusdamas jis ligoninę pasiekė, tačiau intensyviosios pagalbos skyriai visame mieste užpildyti, eilėje bent 70 žmonių.

Žinios. Keičiasi paramos verslui tvarka: galės gauti įmonės, kurių apyvarta krito perpus ir daugiau

„Visą gyvenimą jis gelbėjo žmonių gyvybes, tačiau kai pagalbos reikėjo pačiam – jos negavo“, – teigia vyro sūnus.

Inacio istorija – ne vienintelė, vien trečiadienį šalyje skaičiuojama daugiausia mirusiųjų nuo pandemijos pradžios – 3 780. Pasauliniais mastais, maždaug viena iš trijų mirčių fiksuojamos būtent Brazilijoje.

Visoje šalyje patekti į intensyviosios terapijos skyrius laukia daugiau nei 6 tūkstančiai gyventojų, daugiau nei pusėje valstijų ligoninės beveik perpildytos.

Nepaisydamas tokių skaičių, šalies prezidentas Jairas Bolsonaro vis dar atsisako įvesti nacionalinius ribojimus, pats retai kada užsideda kaukę, neketina ir skiepytis, ragina nustoti skųstis dėl mirčių skaičių“, nors jie – antri pasaulyje – ir atmeta bet kokį nerimą dėl perpildytų ligoninių.

„Klausykite sveikatos ministro. Važiuokite namo ir laukite kol pradėsite (žiopčioja), ir negalėsite kvėpuoti. Tada ir važiuokite į ligoninę“, – aiškinoJ. Bolsonaro.

Prieš tokią politiką protestuoja dalies miestų merai, savarankiškai įvesdami ribojimus bei platindami socialinę reklamą. „Mes tikime mokslu“, – kartoja jie.

J. Bolsonaro pandeminiai veiksmai braškina ir kabinetą. Sveikatos apsaugos ministerijoje jau trečiasis vadovas. Tuo metu iš pareigų, kiek anksčiau, pasitraukė ir užsienio reikalų ministras. Ernesto`as Araujo`as patyrė parlamento spaudimą dėl prastų santykių su Kinija, Indija bei Jungtinėmis Valstijomis – tai lėmė vakcinų stygių šalyje. Pasitraukus užsienio reikalų ministrui, jo pavyzdžiu pasekė ir krašto apsaugos ministras. J. Bolsonaro iš viso pakeitė 6 ministrus.

Dabar apie beprecedentį pasitraukimą praneša kariuomenės, jūrų bei oro pajėgų vadovai. Tačiau teigiama kad toks žingsnis su pandemija nesusijęs. Trys kariuomenės vadai traukiasi protestuodami dėl J. Bolsonaro bandymų didinti kariuomenės kontrolę.

Visgi ekspertai teigia, kad tokie pasitraukimai bei prasta pandemijos kontrolė meta didžiausią iššūkį J. Bolsonaro valdžiai nuo jo išrinkimo užpernai. Rio de Žaneiro gatvėse kyla plakatai – iš jo reikalaujama trauktis. O vakarais mieste skamba gyventojų nepasitenkinimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt