Pasaulyje

2016.05.25 09:10

D. Trumpas – per žingsnį nuo nominavimo partijos kandidatu

BNS 2016.05.25 09:10

Milijardierius Donaldas Trumpas, paskutinis kovoje dėl Baltųjų rūmų likęs respublikonas, antradienį laimėjo priminius rinkimus Vašingtono valstijoje, žengdamas didžiulį žingsnį pirmyn savo pastangose užsitikrinti oficialaus partijos kandidato statusą.

JAV žiniasklaida apie verslo magnato iš Niujorko pergalę paskelbė netrukus po to, kai 20 val. vietos (6 val. Lietuvos) laiku buvo uždarytos balsavimo apylinkės.

Pirmieji rezultatai rodo, kad D. Trumpas turi apie 76 proc. balsų, nurodė Vašingtono valstijos sekretoriaus biuras.

D. Trumpas yra numanomas Respublikonų partijos kandidatas ir nors kol kas nėra oficialiai nominuotas, jis yra per žingsnį nuo šio tikslo.

CNN duomenimis, D. Trumpas prieš pirminius rinkimus Vašingtone jau buvo užsitikrinęs 1189 delegatų palaikymą. Tai reiškia, kad jam trūksta tik 48 delegatų, kad būtų oficialiai išrinktas respublikonų kandidatu lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Vašingtono valstijoje buvo varžomasi dėl 44 delegatų.

D. Trumpas užsitikrins nominavimui reikalingą delegatų skaičių birželio 7-ąją, kai Kalifornija ir dar keturios valstijos užbaigs ilgą Respublikonų partijos pirminių rinkimų maratoną.

Buvę verslo magnato varžovai – Teksaso senatorius Tedas Cruzas, Ohajo gubernatorius Johnas Kasichas ir buvęs neurochirurgas Benas Carsonas – buvo įrašyti Vašingtono valstijos pirminių rinkimų balsalapiuose, nors jau anksčiau pasitraukė iš kovos.

Politikos naujokas D. Trumpas, kurio provokuojanti rinkimų kampanija supurtė Amerikos politinį gyvenimą, oficialiai respublikonų kandidatu bus paskelbtas liepą Klivlando mieste Ohajuje vyksiančiame nacionaliniame partijos suvažiavime.

Jis jau prieš kurį laiką sutelkė visą savo dėmesį į būsimą kovą su tikėtina Demokratų partijos kandidate Hillary Clinton, kurią nenuilstamai kritikuoja.

Buvusi valstybės sekretorė atsako jam tuo pačiu, nors jai dar tenka grumtis dėl demokratų kandidatės statuso su savo varžovu partijoje Bernie Sandersu.

Vermonto senatorius beveik neturi šansų užsitikrinti nominaciją; matematiškai B. Clinton pozicijos yra akivaizdžiai stipresnės.

Vašingtone demokratų pirminiai rinkimai vyko kovą, ir juose pergalę nesunkiai iškovojo B. Sandersas. Tačiau H. Clinton, kaip ir D. Trumpas, dabar jau yra per žingsnį nuo tikslo tapti oficialiais savo partijų kandidatais prezidento rinkimuose.