Pasaulyje

2016.05.24 14:52

Palestina atmeta Izraelio pasiūlymą atnaujinti tiesiogines taikos derybas

BNS2016.05.24 14:52

Palestiniečių premjeras Rami Hamdallah antradienį atmetė Izraelio pasiūlymą atnaujinti tiesiogines taikos derybas vietoje Prancūzijos pasiūlyto daugiašalio formato, sakydamas, kad tai tėra mėginimas „laimėti laiko“.

R. Hamdallah šiuos komentarus išsakė po susitikimo su Prancūzijos premjeru Manueliu Vallsu (Manueliu Valsu), kuris šią savaitę dalyvavo derybose tiek Izraelyje, tiek palestiniečių teritorijose, stengdamasis prastumti Paryžiaus taikos iniciatyvą.

„Laiko maža, – pabrėžė R. Hamdallah. – (Izraelio premjeras Benjaminas) Netanyahu mėgina laimėti laik ... bet šįkart jis nepabėgs nuo tarptautinės bendruomenės.“

B. Netanyahu atmetė Prancūzijos siūlomą planą ir paragino surengti tiesiogines derybas.

M. Vallsas per pirmadienį vykusį susitikimą su B. Netanyahu sakė, kad aptars tą Izraelio pasiūlymą su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u, bet tvirtino, kad Paryžius planuoja laikytis savo pirminės pozicijos.

Prancūzija siūlo birželio 3-ąją surengti kelių šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą, į kurį nebūtų pakviesti izraeliečiai ir palestiniečiai.

Tuo tarpu ateinantį rudenį būtų surengta tarptautinės konferencija, kurioje galėtų dalyvauti Izraelis ir palestiniečiai. Tokiu būdu siekiama atnaujinti derybas, kurios vestų į Palestinos valstybės įkūrimą.