Pasaulyje

2016.05.23 20:33

Austrijos prezidentu išrinktas A. van der Bellenas

Pasaulio žiniasklaida praneša, kad naujuoju Austrijos prezidentu išrinktas proeuropietiškų pažiūrų Alexanderas van der Bellenas. Jo konkurentas, radikalių pažiūrų Laisvės partijos atstovas Norbertas Hoferis paskelbė apie savo pralaimėjimą, tačiau oficialaus rezultatų paskelbimo dar laukiama.

Beveik 52 proc. balsų surinkusio A. Van der Belleno pergalė užkirto kelią į valdžią ateiti kraštutinių pažiūrų euroskeptikui N. Hoferiui. Britų transliuotojas BBC praneša, kad galutiniame rezultate abu konkurentus skiria vos kelių procentų balsų skirtumas. Manoma, kad tokį pasiskirstymą nulėmė balsavimo paštu rezultatai.

Iki šiol nedidelę persvarą turėjo radikalių pažiūrų kandidatas, kuris pergalę iškovojo pirmajame rinkimų rate. Jei N. Hoferis būtų laimėjęs, tuomet jis taptų pirmuoju radikalių pažiūrų šalies prezidentu Europoje ir būtų uždavęs toną kitų radikalių jėgų kilimui.

Apžvalgininkai sako, kad Austriją krečianti migrantų krizė buvo pagrindinė debatų tema, nulėmusi euroskeptiškos partijos ir jos remiamo kandidato populiarumą.