Pasaulyje

2016.05.23 16:18

Popiežius susitiko su aukščiausiu pasaulio sunitų dvasiniu vadovu Vatikane

BNS2016.05.23 16:18

Popiežius Pranciškus pirmadienį Vatikane susitiko su Kairo sunitų dvasinės minties centro „al Azhar“ mečetės didžiuoju imamu; šio dviejų religinių vadovų susitikimo simbolinę reikšmę jie perteikė tvirtu apsikabinimu ir pasisveikinimo bučiniais.

Pirmuoju Katalikų Bažnyčios vadovo ir pasaulio sunitų musulmonų dvasinio lyderio susitikimu Vatikane pažymimas nuoširdžių santykių atgaivinimas tarp dviejų religijų per Pranciškaus pontifikatą, kuris prasidėjo 2013 metais.

„Mūsų susitikimas yra žinutė“, – popiežius Pranciškus sakė nedideliam būriui žurnalistų prieš susitikimą su prestižiškiausios sunitų islamo įstaigos „al Azhar“ universiteto Kaire vadovu šeichu Ahmedu al Tayebu.

„Al Azhar“ centro pranešime apie jo vadovo kelionę sakoma, kad A. Tayebas priėmė Pranciškaus kvietimą, siekiant „ištyrinėti taikos ir bendro sambūvio sklaidos galimybes“.

„Labai nuoširdus“ susitikimas truko maždaug 30 minučių, sakoma po jo paskelbtame Vatikano pranešime.

A. Tayebo sprendimui vykti į Romą, kaip buvo pranešta netikėtai praėjusią savaitę, įtakos turėjo atslūgusi įtampa santykiuose, kuri tvyrojo per Pranciškaus pirmtako Benedikto XVI pontifikatą.

Santykiai buvo pablogėję po 2006 metų rugsėjo, kai tuometinis popiežius Benediktas XVI islamą apibūdino kaip smurtinę religiją.

Vėliau dialogas su „al Azharu“ buvo atnaujintas 2009-aisiais, bet vėl nutrūko 2011-aisais, kai Benediktas XVI paragino apsaugoti krikščionių mažumą po sprogimo Aleksandrijos bažnyčioje; anuomet Egiptas tai palaikė kišimusi į šalies vidaus reikalus.

Popiežiumi 2013-aisiais tapus Pranciškui, santykiai palengva gerėjo; jis dialogą tarp religijų pavadino didžiausiu savo prioritetu, ir pabrėžė tai laiške musulmoniškajam pasauliui, baigiantis pirmajam per jo popiežystę Ramadano mėnesiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt