Pasaulyje

2016.05.23 15:44

Prancūzijoje tęsiantis protestams ima trūkti degalų

BNS2016.05.23 15:44

Prancūzijoje tebesitęsiant protestams prieš vyriausybės planus įgyvendinti darbo rinkos reformas, šalyje ima trūkti degalų, nes protestuotojai užblokavo kai kurias šalies naftos perdirbimo gamyklas ir degalų saugyklas.

Prancūzai jau tris mėnesius rengia protesto akcijas prieš valdžios planus reformuoti darbo rinką. Dėl planuojamų reformų socialistų vyriausybė net prarado dalį savo tradicinių rėmėjų, o kai kurių protesto akcijų metu prasiveržė smurtas.

Šiuo metu maždaug 1500 iš 12000 degalinių visoje Prancūzijoje arba visai neturi degalų, arba jie greitai pasibaigs, sakė transporto ministras Alainas Vidaliesas.

Savaitgalį prasčiausia padėtis buvo šalies šiaurės vakaruose. Valdžios atstovų teigimu, padėtį blogina dar ir tai, kad nemaža dalis vairuotojų perka gerokai daugiau degalų siekdami jais pasirūpinti, kad jų nepritrūktų.

Dėl to kai kuriuose rajonuose net įvestas degalų normavimas. Be to, prie kelių blokuojamų naftos perdirbimo įmonių ir degalų saugyklų buvo atsiustos policijos pajėgos.

„Penkių iš aštuonių Prancūzijos naftos perdirbimo įmonių darbuotojai streikuoja, dėl to arba yra nutraukusios darbą arba tai padarys artimiausiu metu“, – naujienų agentūrai AFP sakė CGT profsąjungos atstovas Emmanuelis Lepine`as.

Žada nenusileisti

Tačiau nepaisant protestų, Prancūzijos vyriausybė davė aiškiai suprasti, kad nenusileis dėl prieštaringai vertinamų darbo rinkos reformų.

Sekmadienį kalbėdamas vizito Izraelyje metu Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas pasmerkė degalų saugyklų blokadą ir pabrėžė, kad valdžia imsis veiksmų, kad ją panaikintų.

„Raginu visus pažvelgti realybei į akis, nekelti šalies ekonomikai sunkumų ir gerbti vartotojus“, – pareiškė jis, pabrėždamas, kad reformos vis tiek bus įgyvendintos.

„Įstatymas eis iki galo ir bus priimtas parlamente“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Pasak M. Vallso, reformos padarys savo griežtumu garsėjančią Prancūzijos darbo rinką lankstesnę ir leis kurti darbo vietas. Tačiau oponentai sakom, kad naujoji tvarka pakenks darbo vietų saugumui ir vargiai padės sumažinti nedarbo lygį, kuris šiuo metu siekia 10 proc., o tarp jaunimo – 25 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.