Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.23 15:27

Graikija žada paspartinti pabėgėlių perkėlimą

ELTA 2016.05.23 15:27

Graikija nuo antradienio arba trečiadienio paspartins pabėgėlių perkėlimą iš laikino įkurdinimo stovyklos Idomenio gyvenvietėje Graikijos ir Makedonijos pasienyje. Tai pirmadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė šaltinis šalies vyriausybėje.

„Per pastarąsias 15 dienų mes perkėlėme iš stovyklos daugiau kaip 2 tūkstančius žmonių, – pažymėjo vyriausybės atstovas. – Dabar surengsime platesnio masto perkėlimo operaciją, kadangi turime 6 tūkstančius laisvų vietų kituose priėmimo centruose“.

„Mes nusiųsime ten policininkų ir veiksime ryžtingai, bet neketiname plačiu mastu griebtis jėgos, kad priverstume visus šiuos žmones iškart išvykti“, – pridūrė jis.

Stovykla Graikijos ir Makedonijos pasienyje atsirado uždarius Balkanų maršrutą. Prie Idomenio susikaupė keli tūkstančiai migrantų, kuriems Makedonijos valdžia uždraudė kirsti sieną. Kai kuriais duomenimis, iš viso Graikijoje yra iki 50 tūkstančių migrantų, kurie negali tęsti savo kelionės į Vidurio ir Šiaurės Europą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi