Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.23 13:53

Turkijos prezidentas ragina kartu spręsti pabėgėlių krizę

Stambule rengiamas pasaulinis humanitarinės pagalbos viršūnių susitikimas, kuriame dalyvauja valstybių lyderiai ir diplomatai bei nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai. Tai apskritai pirmasis tokio pobūdžio susitikimas. 

Čia tikimasi susitarti dėl naujos programos, kaip pasauliui geriau reaguoti į humanitarines krizes.

Turkijos prezidentas ragina  tarptautinę bendriją pasidalyti atsakomybe už pagalbos teikimą. Tai Recepas Tayyipas Erdoganas sakė  pradėdamas pirmąjį pasaulinį humanitarinės pagalbos viršūnių susitikimą Stambule, kurį remia Jungtinės Tautos.

Turkija yra priėmusi  apie 3 milijonus pabėgėlių iš Sirijos ir Irako. Valstybių lyderiai, diplomatai, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai tikisi susitarti dėl naujos programos, kaip pasauliui geriau reaguoti į humanitarines krizes.

Dviejų dienų susitikime dalyvausiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad problema yra žinoma, tačiau pastaruoju metu, labiausiai dėl padėties Artimuosiuose Rytuose, pagalbos poreikis smarkiai išaugo.

Tuo metu kritikai teigia, kad susitikimas Stambule gali būti dar vienas diskusijų klubas, rengiamas turint gerų ketinimų, tačiau atnešantis mažai naudos. Organizacija „Gydytojai be sienų“ dėl to susitikime dalyvauti atsisakė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi