Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.22 16:53

Ministrė: Jungtinei Karalystei nepavyktų užkirsti kelio Turkijos narystei ES

ELTA 2016.05.22 16:53

Jungtinė Karalystė būtų bejėgė sutrukdyti Turkijai tapti Europos Sąjungos (ES) nare, nepaisant šios šalies narystės keliamų „grėsmių saugumui“, sako gynybos ministrė Penelope Mordaunt, skelbia BBC.

Pasak ministrės, migrantų krizė paspartintų Turkijos prisijungimo derybas ir padidintų riziką, kad Jungtinėje Karalystėje atsidurs daugiau nusikaltėlių. Tad, anot jos, kitą mėnesį vyksiantis referendumas dėl narystės ES yra „vienintelis šansas“ Jungtinei Karalystei tvirtai pasisakyti Turkijos narystės klausimu, sakė ministrė P. Mordant BBC.

P. Mordant yra viena iš kampanijos už šalies pasitraukimą iš ES lyderių. Anot jos, Turkijos įsiliejimas į ES tėra laiko klausimas, o Jungtinės Karalystės turimas veto dėl naujų narių prisijungimo šiuo atveju neužkirstų kelio šios šalies narystei S.

„Labai tikėtina, kad ji taps nare. Iš dalies dėl to, kad migrantų krizė šį procesą tik labiau eskaluoja ir spartina. Nors turima omenyje būtent Turkija, ateina ir kitos šalys kandidatės,“, – sakė ministrė BBC laidoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi