Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.22 15:36

Būsimasis Turkijos premjeras žada siekti, kad būtų įgyvendinta prezidentinė sistema

BNS 2016.05.22 15:36

Būsimasis Turkijos premjeras Binali Yildirimas sekmadienį pažadėjo, kad jo vadovavimo vyriausybei prioritetas bus siekti įgyvendinti prieštaringai vertinamą planą pereiti prie prezidentinio valdymo, kurį stumia prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, siekiantis smarkiai padidinti savo įgaliojimus.

„Turkijai reikalinga nauja konstitucija. Ar esate pasirengę atverti kelią prezidentinei sistemai?“, – klausė B. Yildirimas, kuris vėliau dieną turėtų būti patvirtintas naujuoju šalies premjeru.

„Prioritetas dabar turėtų būti pereiti nuo esamos de facto sistemos prie teisėtos sistemos“, – pažymėjo jis neeiliniame valdančiosios partijos suvažiavime Ankaroje, sukeldamas ovacijas.

Anksčiau šią savaitę B. Yildirimas, kuris buvo iškeltas vieninteliu Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) kandidatu į vyriausybės vadovo postą, pažadėjo dirbti „visiškoje santarvėje“ su R.T.Erdoganu.

„Dirbsime visiškoje santarvėje su visais savo partijos draugais visuose lygmenyse, pradedant nuo steigėjo prezidento ir lyderio“, – sakė vyriausybės vadovo postą užimsiantis buvęs susisiekimo, laivybos ir ryšių ministras, kuris taip pat yra vienas iš AKP narių steigėjų.

Vyriausybės pertvarkymas yra atliekamas po gegužės 4-ąją paskelbto ligšiolinio premjero Ahmeto Davutoglu atsistatydinimo dėl nesutarimų su prezidentu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi