Pasaulyje

2016.05.21 17:17

„EgyptAir“ lėktuvas siuntė signalus apie dūmus kabinoje

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.21 17:17

Šią savaitę į Viduržemio jūrą nukritęs Egipto aviakompanijos „EgyptAir“ lėktuvas A320, kuriuo skrido 66 keleiviai, siuntė automatinius signalus apie dūmus kabinoje, šeštadienį pranešė Prancūzijos aviacijos saugos agentūra.

„Lėktuvas prieš pat nutrūkstant ryšiui siuntė ACARS pranešimus, jog kabinoje buvo dūmų“, – AFP agentūrai sakė Prancūzijos tyrimų ir analizės biuro atstovas.

Vadinamoji ACARS (Aircraft Communications Addressing and Reporting System) sistema automatiškai siunčia iš lėktuvo trumpus signalus apie lėktuvo sistemų veiklą antžeminėms tarnyboms.

Minėto atstovo teigimu, „kol kas dar anksti kalbėti apie ketvirtadieninės tragedijos priežastis, kol neradome lėktuvo nuolaužų ir juodųjų dėžių“.

Savo ruožtu, „The Wall Street Journal“, remdamasis gerai informuotais šaltiniais, anksčiau skelbė kad minėta automatinė sistema pranešė apie dūmus lėktuvo priekyje, taip pat apie skrydžio kontrolės sistemos gedimą. Tokie signalai buvo gauti likus maždaug trims minutėms iki prarandant ryšį su lėktuvu.

Apie tai, kad lėktuve galėjo kilti gaisras pranešė ir CNN tarnyba, remdamasi šaltiniais Egipte.

Penktadienį paieškos grupės už beveik 300 km į šiaurę nuo Aleksandrijos rado įvairių daiktų iš to lėktuvo: „viena kūno dalis, du krėslai ir vienas arba daugiau bagažo daiktų buvo rasti paieškos zonoje“, sakė gynybos Graikijos gynybos ministras Panos Kammenos per spaudos konferenciją, remdamasis Egipto kariškiais.

Egipto kariuomenė kiek paviešino rastų lėktuvų daiktų nuotraukas – tai gelbėjimosi liemenės, sėdynės ir kiti bendrovės „Egyptair“ orlaiviui priklausę objektai. 

Pasak jo, lėktuvas krito 6,7 km (22 tūkst. pėdų) ir dukart staigiai pasisuko prieš dingdamas iš radarų ekranų, įskridęs į Egipto oro erdvę.