Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.20 17:30

Rastos sudužusio „EgyptAir“ lėktuvo nuolaužos

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.05.20 17:30

Egipto oro pajėgos praneša radusios nuolaužas iš ketvirtadienį sudužusio „EgyptAir“ lėktuvo. Skelbiama, kad 295 km nuo Egipto pakrantės rasta kūno dalis, sėdynių dalių ir asmeninių keleivių daiktų. Radiniai pastebėti į šiaurę nuo Aleksandrijos.

17:28 val. Iš Europos kosmoso tyrimų agentūros ESA palydovo netoli dingusio bendrovės „EgyptAir“ lėktuvo dingimo vietos pastebėta naftos dėmė. Manoma, kad čia sudužo lėktuvas, kuriuo skrido 66 žmonės, pranešė penktadienį ESA.

„Sprendžiant iš palydovo nuotraukos, dėmė [...] buvo maždaug už 40 kilometrų į pietryčius nuo paskutinės žinomos orlaivio buvimo vietos. Dėmė yra ištįsusi per du kilometrus“, – sakoma Nyderlanduose būstinę turinčios ESA pranešime.

16:06 val. Prancūzas Mouniras Namouras vadina save laimės kūdikiu, nes praleido skrydį nelemtuoju lėktuvu. Kaip tikina vyras, tėvai jį įkalbėjo pakeisti kelionės datą. Vyras jau buvo nuvykęs į Šarlio de Golio oro uostą ketvirtadienio vakarą, kai paskutinę sekundę nutarė neskristi tą vakarą ir perkėlė kelionę į kitą dieną. Vyras žiniasklaidos atstovams prieš penktadienio skrydį oro uoste teigęs, kad jam šiek tiek sustreikavo sveikata, sužinojus apie „EgyptAir“ aviakatastrofą.

Mouniras Namouras. NBC nuotr.

15:45 val. Egipto aviacijos ministras Shereefas Fathy suformavo tragedijos tyrimų komitetą. Jam vadovaus Egipto aviacijos incidentų komisijos vadovas Aymanas al-Moqademas. Jis prisidėjo ir prie 2015 m. spalio aviakatastrofos, kuri įvyko Rusijos keleiviniam lėktuvui Sinajaus pusiasalyje.

15:30 val. JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry išreiškė paramą Egipto pareigūnams. J. Kerry teigė, kad JAV toliau teiks paramą vykdant tyrimą ir pareiškė užuojautą aukų artimiesiems.

Kaire kuriantis libanietis kino režisierius Osmanas Abu Labanas savo „Facebook“ paskyroje paviešino netekęs šeimos narių – dėdės, tetos, pusbrolio ir pusbrolio žmonos.

Menininkas paviešino giminaičių nuotraukas ir paprašė melstis už jų ramybę.

14:58 val. Okeanografas dr. Simonas Boxallas BBC apibūdino, kad Viduržemio jūra yra labai gili ir tai tikrai apsunkins paieškas. Be to, jis pabrėžė, kad jūros dugnas yra labai kontūruotas ir nelygus – lyg Alpės.

Paieškos zonoje vandens gylys gali siekti 3 km. Didelė tikimybė tokio tipo lėktuvams, koks sudužo ketvirtadienį jūroje, įstrigti tarp akmenų sankaupų. Taigi, gali būti, kad orlaivio dalys yra paskendusios ir dabar svarbiausia kuo skubiau jas rasti. Dėl vandenyno dugno nelygumų gali būti blokuojami signalai iš juodosios dėžės, kuriuos siekia aptikti paieškos misija.

14:30 val. Jūroje buvo rasta kūno dalis, sėdynės ir lagamino dalys, kurie priklauso „EgyptAir“ avialinijų MS804 reiso lėktuve, kaip BBC teigė Graikijos gynybos ministras.

„Keliomis valandomis vėliau mes buvome informuoti (Egipto institucijų), kad paieškos zonoje rasta kūno dalis, dvi sėdynės ir lagamino dalių“, – teigė Panos Kammenos per spaudos konferenciją.

14:00 val. Paieškos komandos dabar ieško lėktuvo judosios dėžės plote, kurį specialistai apibrėžė kaip galimą paieškos vietą. Čia rastos ir nuolaužos, kurios, kaip jau patvirtinta, išties priklauso sudužusiam lėktuvui.

BBC nuotr.

13:02 val. Egipto lyderis Abdelas Fattah al-Sisi oficialiame pranešime išreiškė užuojautą aukų artimiesiems. „Prezidentūra su didžiuliu liūdesiu ir gailesčiu gedi „EgyptAir“ skrydžio aukų, kurios žuvo po to, kai lėktuvas sudužo Viduržemio jūroje pakeliui iš Paryžiaus į Kairą.

12:45 val. BBC korespondentas Richardas Westcottas atkreipė dėmesį, kad praėjo net 50 minučių nuo paskutinio įgulos pokalbio su Graikijos oro erdvės pareigūnais iki orlaivio išnykimo iš radaro. Graikijos oro kontrolieriai patvirtino, kad ryšys buvo geras ir jų pokalbis 02:48 vietos laiku buvo įprastas. Tada praėjo 40 minučių ir kontrolieriai dar sykį kreipėsi į įgulą, bet šį kartą atsako nebegavo, dar po 10 minučių iš radaro dingo signalas.

Rastos nuolaužos, kaip skelbia BBC, bus tiriamos Egipto, JK ir Prancūzijos tyrėjų. Tyrimui vadovaus egiptietis Aymanas el-Mokadamas. Prie tarptautinės tyrėjų komandos prisijungs ir orlaivio gamintojo „Airbus“ atstovai.

12:33 val. Džihadistų žiniasklaidos ekspertė Mina Al-Lami pareiškė, kad kol kas jokia islamistų grupuotė nėra paskelbusi apie atsakomybės už sudužusį lėktuvą. Ji taip pat pabrėžė, kad bent jau „Islamo valstybė“ linkusi prisiimti atsakomybę už incidentus praėjus kelioms valandoms po jų paskelbimo.

12:17 val. Bendrovė „EgyptAir“ savo „Twitter“ paskyroje patvirtino apie rastus daiktus ir lėktuvo dalis.

Pajėgos teigia pastebėjusios lėktuvo dalis ieškodamos juodosios dėžės.

Apie 100 keleivių artimųjų susirinko į Kairo viešbutį laukti naujienų apie tragediją. Lėktguvą pilotavo patyrę spelialsitai. Jie buvo: pilotas Mohammedas Saeedas Ali Ali Shoqeiras, antrasis pilotas – Mohamedas Ahmedas Mamdouhas Ahmedas Assemas.

Teigiama, kad ketvirtadienį dingusio orlaivio ieškoti lengviau negu mįslingojo „Malaysia Airlines“ MH370, bet vandens gylys apsunkina paieškos operaciją.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault pareiškė, kad absoliučiai nėra jokių užuominų tiriant, kur yra ketvirtadienį dingęs Egipto oro linijų lėktuvas su 66 žmonėmis. Tarptautinės pajėgos šukuoja Viduržemio jūrą prie Graikijos krantų, ieškodamos, kaip manoma, čia galbūt nukritusio Egipto lėktuvo. Paieškos operacija vykdoma netoli Graikijai priklausančios Karpatos salos.

Tuo metu Graikijos pareigūnai paneigė informaciją, kad buvo aptiktos „EgyptAir“ lėktuvo nuolaužos. Neatmetama ir terorizmo versija. Graikijos aviacijos saugumo tarnybos pareigūnai ketvirtadienį vakare paneigė anksčiau pasklidusią žinią, kad Viduržemio jūroje rasta dingusio lėktuvo nuolaužų.

Šios tarnybos vadovas Atanasas Binas, kalbėdamasis su Graikijos televizijos kanalu ERT, pareiškė, kad tai, kas buvo aptikta jūroje, „nėra lėktuvo detalės“.

Lėktuve, kuris skrido iš Paryžiaus į Kairą, buvo 56 keleiviai ir 10 įgulos narių. Orlaivyje skrido 30 egiptiečių ir 15 Prancūzijos piliečių, taip pat britas ir kanadietis, alžyrietis, belgas, Čado pilietis, du irakiečiai, kuveitietis, portugalas, Saudo Arabijos pilietis ir sudanietis.

Buvusio Egipto aviacijos ministro Mustafos Kamelo teigimu, jei lėktuvo juodoji dėžė bus rasta, pavyks atkurti daugiau faktų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi